Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 14:14:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20631974 alkalommal)
0 Felhasználó és 59 vendég van a témában
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2050 Dátum: 2005.07.16 szombat, 11:07:00 »

sumika01,
 
tehat...
 
Az info gombocskat addig nyomkoraszod, mig a computer ki nem irja az aktualis fogyasztasod.
Az info gomb az index kar vegen lakik.
Ezek utan a computer kijelzoje mellett talahato egy nyomogom. Fekete kiallo butyok. Nah aztat kell folyamatosan nyomvatartani. Es eccercsak lenullazza. Egyebkent lehet nem te csinaltad rosszul, hanem a gomb nem erintkezik rendesen. Eloszor en sem tudtam lenullazni. Aztan a nyomogombot addig baszkuraltam (van nemi termeszetes holtjateka) ide oda, benyomva korkorosen mozgattam stb, hogy aztan vegre lenullazta a figyi merot. Azota rendesen muxik. Valszeg (erzesre) ilyen gumis-szen alapu erintkezoje lehet, mint a TV taviranyitoknak es ha sokaig nem baxtatod, akkor kicsit kontaktos lesz, vagy ecceruen az erintkezo szen felulet ami a gumin talalhato nem erintkezik a nyak fem reszevel. Egyebkent nekem azota normalisan mukodik. Ezt az egeszet onnan gyanitom, hogy tul puha mikor benyomod azt a fekete kiallo bizbaszt es ez a taviranyitoknal szokas.
 
sok sikert a nyomkoraszashoz Cool)
 
ZSOEEEELL !
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2051 Dátum: 2005.07.16 szombat, 11:07:00 »

Mondeos mide?Huh?
Szóva ki jazz???
Magyarázd már el ezt a fogyi mérőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőt
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2052 Dátum: 2005.07.16 szombat, 11:09:00 »

sumika01,
 
Mondeos arc. Itt forumban talasz tole nehany beirast. Tudod, REF100 az egy nick nev, ahogy neked a sumika01 Cool Meg nekem a zacci Cool
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2053 Dátum: 2005.07.16 szombat, 12:12:00 »

Zacci
 
Vazeg.Nyomom nyomom de recseg ropog be fog szakadni.De nullázni nem nulláz.
Járó motornál csináljam?Huh?
Lehet hogy az enyémen nem lehet nullázni???
2.0 2001es ghia
Csak hogy értsd hogy értettelek, ez a gomb a fordulatszám mérőnél van egy ki kiálló bütyök.
Ugyi?Huh??
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2054 Dátum: 2005.07.16 szombat, 12:14:00 »

zsoel,
 
addig is, mig nem vagy itten leirnam, hogy mit tapasznyaltam.
A viz a kulso gumi kederen keresztul jut az uveg ajton beluli reszere, es onnan tul keppen az uvegrol csopog le a viz az ablaxemelo tartokonzoljara es onnan az utasterbe. Legalabbis ezt sikerult kiokoskodnom. Namost a gumi kedernek van ilyen picit szoros resze, ahol az uveg kulso oldalaval talakozik. Ott elvileg ugyan beszivaroghat a viz, de annaka viznek elvileg el kene jutnia a gumi kederben nagyjabol kialakitott vajaton keresztul az ajto 2 sarkaba, ahol mar le tud csopogni ugy, hogy aza viz az ajto aljan kikepzett nyilasokon keresztul tavozik a szabadba. Namost eza vizelvezetes nem akarodzik normalisan mukodni, illetve nem konkretan a tukor es az ablax talakozasanak levo 2-3cm-es szakaszon a gumi keder szoros resze atengedi a vizet. Megneztem a masik oldalon, marmint a vezeto oldalon, es ott eza szoros resz egesz jol szigetel es ott nem folyik be a viz. szal ugy gaynitom, hogy ecceruen eloregedett, vagy elkopott aza kulso gumi keder, ami miatt be tud szivarogni a viz es az uveg szepen megvezeti es lecsopog az ablaxemlo tartokonzoljara.
Picit hulyen oldottak meg ezt a dolgot, mert maga a keder meg jonak tunik, de annyira kritikusnak tunik ez a pont, hogy egy kisebb oregedes mar ezexerint komoly beazasra adhat okot. elvileg akkor sem kene beaznia ily modon, ha mar xar a keder. Szal ezt szerintem jol felreterveztek...
Neked mikori a verdad ? Mert lehet, hogy ezt a keder dolgot kesobb megoldottak. Mindenesetre nem art, ha veszek a botban egy uj kedert es utana meglassuk mennyire folyik vagy nem folyik....
Te pontosan hol tomitettel ? Felul a kedernel, vagy alul ahol be tudott jutni a viz az utasterbe ?
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2055 Dátum: 2005.07.16 szombat, 12:20:00 »

sumika01,
 
biztos, hogy lehet nullazni, mivel nekemis 2.0 2001 Ghia vanik.
Igen ott van a gomb a fordulatszam meronel.
Ezecerint ha jol sejtem a tobbi megteheto ut hossza, atlag sebesseg cuccokat sem tudod nullazni. nagyon gomb kontakt gyanus a dolog.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2056 Dátum: 2005.07.16 szombat, 12:22:00 »

jah, nem muszaj jaro motornal nullazni. eleg ha raadod a gyujtast, es a computer is feleled.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2057 Dátum: 2005.07.16 szombat, 12:23:00 »

ALL !
 
Tudja valaki Zsoel telszamat ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2058 Dátum: 2005.07.16 szombat, 12:28:00 »

ALL !
 
Tudja valaki Zsoel telszamat ?
zacci!
 
Ugyanez volt a problémám 100 %-ban.Hivjál,elmondom a megoldást.Tel:30/970-2989-Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2059 Dátum: 2005.07.16 szombat, 12:59:00 »

Zacci
 
Vazeg.Nyomom nyomom de recseg ropog be fog szakadni.De nullázni nem nulláz.
Járó motornál csináljam?Huh?
Lehet hogy az enyémen nem lehet nullázni???
2.0 2001es ghia
Csak hogy értsd hogy értettelek, ez a gomb a fordulatszám mérőnél van egy ki kiálló bütyök.
Ugyi?Huh??
Sumika01!
 
Az enyém is ilyen volt.Szinte biztos,hogy a nyomógomb vége valamilyen oknál fogva nem érintkezik az alsó felülettel.Én úgy oldottam meg,hogy benyomtam a gombot,és benyomott állapotában forgattam jobbra és balra.
 
Gondoltam,hátha van ott egy kis piszol,és ezzel a csavaró-forgató  mozdulattal kiszedem.Bavált!Próbáld ki így.
 
Ha álló helyzetben nullázol,akkor eleinte nagyon sokat fog mutatni indulás után.Ezért célszerűbb menet közben egy fix sebességnél lenullázni,és akkor látod az éppen aktuális fogyit,ami persze a tempó föggvényében változik.
 
Ja,és még egy dolog.Ha sikerült lenulláznod,akkor kellene hallanod egy kis csippantást.
 
Ui:azért annyira erősen nem kell nyomni,hogy recsegjen,ropogjon!!!-:)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2060 Dátum: 2005.07.16 szombat, 14:59:00 »

Köszi Zsoel
 
Meg fogom próbálni.Hátha bejön.Most megyek egy kicsit hosszabb útra majd megpróbálom.Aztán tájékoztatlak benneteket.  
 
Ja tényleg!Amúgy hallott itt valaki olyan Mondiról aminek nem rohad az ajtaja???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2061 Dátum: 2005.07.16 szombat, 15:08:00 »

Sumika
 
Tipushiba ügyben tőlem hiába vársz hivatalos állásfoglalást.
A garanciális szabályokat a Ford alkotja, az ember azokat az autó megvásárlásával tudomásul kell, hogy vegye.
Tudod, olyan ez mint a focimeccs.
Az játékosnak jogában áll egyet nem érteni a szabályokkal, de be kell tartania azokat
Devlin
 
Flére értettél nem tőled várok hivatalos állásfoglalást.
Igaz hogy a Ford irja a szabályokat de szerintem egy olyan autótól amit megvettem 4 éve közel 6.500.000.- ft ért. elvárható lenne hogy ne rohadjon el az ajtaja, úgy mint egy 15 éves Opel Astrának.
Akkor megérteném ha ez a rohadás szakszerütlen javítás következtében történne.
De mivel az autót végig a családom használta ez fel sem merül.
Szerintetek ezt nem kéne belefogalmazni a garanciális szabályokba???
Pl:"A gépjárműre 12 év átrozsdásodás elleni garancia van, de ne csodálkozzon ha 4 hónap mulva szarrá rohad az autó ajtaja.Mert ez nem garanciális."
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2062 Dátum: 2005.07.16 szombat, 15:16:00 »

Devlin
 
Flére értettél nem tőled várok hivatalos állásfoglalást.
Igaz hogy a Ford irja a szabályokat de szerintem egy olyan autótól amit megvettem 4 éve közel 6.500.000.- ft ért. elvárható lenne hogy ne rohadjon el az ajtaja, úgy mint egy 15 éves Opel Astrának.
Akkor megérteném ha ez a rohadás szakszerütlen javítás következtében történne.
De mivel az autót végig a családom használta ez fel sem merül.
Szerintetek ezt nem kéne belefogalmazni a garanciális szabályokba???
Pl:"A gépjárműre 12 év átrozsdásodás elleni garancia van, de ne csodálkozzon ha 4 hónap mulva szarrá rohad az autó ajtaja.Mert ez nem garanciális."
A nullázást úgy kell csinálni, hogy tartod a gombot, de jó sokáig (5-10 másodperc). Ja, ésa fogyira kell előtte állítani, hogy azt mutassa. Ugyanígy le lehet nullázni az átlagsebességet is.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2063 Dátum: 2005.07.16 szombat, 15:26:00 »

Köszi Angel
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2064 Dátum: 2005.07.16 szombat, 18:18:00 »

Köszi Zsoel
 
Meg fogom próbálni.Hátha bejön.Most megyek egy kicsit hosszabb útra majd megpróbálom.Aztán tájékoztatlak benneteket.  
 
Ja tényleg!Amúgy hallott itt valaki olyan Mondiról aminek nem rohad az ajtaja???

sumika01!
 
Én nem csak halottam,láttam is.Az enyém!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2065 Dátum: 2005.07.16 szombat, 18:30:00 »

Köszi Zsoel
 
Meg fogom próbálni.Hátha bejön.Most megyek egy kicsit hosszabb útra majd megpróbálom.Aztán tájékoztatlak benneteket.  
 
Ja tényleg!Amúgy hallott itt valaki olyan Mondiról aminek nem rohad az ajtaja???

Szerencsére a miénk nem rohad.
 
Lekopogom..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2066 Dátum: 2005.07.16 szombat, 18:31:00 »

Zsoel
 
Mikori a mondid Zsoel???
Semmi rohadás nincs az ajtaján??
Magyarországi???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2067 Dátum: 2005.07.16 szombat, 18:33:00 »

msl
 
Mikori a Mondi???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2068 Dátum: 2005.07.16 szombat, 22:14:00 »

Köszi Zsoel
 
Meg fogom próbálni.Hátha bejön.Most megyek egy kicsit hosszabb útra majd megpróbálom.Aztán tájékoztatlak benneteket.  
 
Ja tényleg!Amúgy hallott itt valaki olyan Mondiról aminek nem rohad az ajtaja???

Én tudok egyet: fekete 2001/12 havi TDCi kombi, német impot.  
Ami melleseleg az enyém és NEM rohad sehol...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2069 Dátum: 2005.07.16 szombat, 23:16:00 »

Zsoel,
 
Megvan hol folyik be a viz !
 




 
Jol lathato, hogy az ablax emelo szerkezeten folyik vegig a viz es a szerkezet also rogzitesenel jut be az utasterbe ataztatva picit az ajto szigetelo boritast.
Neked is ilyen volt ? mit csinaljak ?
Accaj nekem telszam, hogy fel tudjalak hivni pliiiz !
 
thx !
zacci,
 
Neked tényleg elég rendesen rozsdásodik. Sad
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2070 Dátum: 2005.07.16 szombat, 23:17:00 »

jajj, igazabol url-t akartam nem kepet bevagni. bocsi !!!
zacci,
 
így teljesen jók a képek!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2071 Dátum: 2005.07.16 szombat, 23:27:00 »

Zsoel
 
Mikori a mondid Zsoel???
Semmi rohadás nincs az ajtaján??
Magyarországi???
sumika01,
 
nekem se rohad, 2001 -es.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2072 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 00:12:00 »

Zsoel
 
Mikori a mondid Zsoel???
Semmi rohadás nincs az ajtaján??
Magyarországi???
Az enyém 2001-es!
Semmi rohadás nincs az ajtaján!
Svájci!
 
Ne vessetek meg őszinteségemért,de amiket itt láttam 1-2 kocsit,rozsdás ajtókkal,azokból én nem vettem volna megy 1-et sem.
 
Lehet,hogy túl igényes vagyok,de annak idején én is megnéztem vagy 30 autót!3 hónapig vártam a megfelelő kapásra,aki átélte ezt tudja miről beszélek.Már majdnem faladtam,főleg azért is mert nem volt autóm,és nélküle elég nehéz annak,aki hozzászokott a jóhoz.
 
És egyszer csak megtörtént a csoda!Ahogy megláttam a hirdetést,tudtam,hogy ez a kocsi kell nekem.Rögtön fel Bp-re,2 óra múlva már le volt foglalózva.Ismerőseim azt mondták elég bátor vagyok,hogy még csak be sem vizsgáltattam,de higgyétek el,hogy aki sok autót megnézett elég rövid időn belül,az már felismeri a szükséges jegyeket.Nekem bejött!
 
Természetesen utána átnézték szakik is,de csak megrősitették első dignózisomat,hogy minden OKÉ!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2073 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 00:21:00 »

Én tudok egyet: fekete 2001/12 havi TDCi kombi, német impot.  
Ami melleseleg az enyém és NEM rohad sehol...
BLACK MASINE!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2074 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 00:26:00 »

Zsoel
 
Mikori a mondid Zsoel???
Semmi rohadás nincs az ajtaján??
Magyarországi???
sumika01!
zacci!
A mondeo talin,májusban készült egy pár kép.
Itt megnézhetitek:http://www.mondeo.hu/ftp/kepek/talalkozok/2005-05-21_kunmadaras/zsoel/index.html
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2075 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 11:01:00 »

Királyok a képek
Képzeljétek sikerült lenulláznom a fogyi mérőt.
Kicsit kontaktos a dolog de sikerült.
Nyomkorásztam csavargattam, és láss csodát 99.9 L lett.
Látjátok azért tudnak ezek az orosz mérnökök.
Viccet félretéve köszi mindenkinek a segítséget.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2076 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 12:12:00 »

Hogy a fenébe tudok úgy képet betenni mint Zacci az ajtrójáról?Huh?
SEGICSSSSSSÉG
VALAKI
SEGÍCSSSSEN
A kép a saját gépemen van elmentve.Nincs URL je
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2077 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 12:24:00 »

Hogy a fenébe tudok úgy képet betenni mint Zacci az ajtrójáról?Huh?
SEGICSSSSSSÉG
VALAKI
SEGÍCSSSSEN
A kép a saját gépemen van elmentve.Nincs URL je
Így sehogy. Regisztrálj valahol (képtár, kepfeltoltes.hu), rakd ki a netre, oszt usgyi. Csak a neten lévő képet tudod belinkelni. Ja, az fw nem a legjobb, aztat nem szereti belinkelni a fórum. Valamiért.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2078 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 12:55:00 »

Láss csodát  
Mondeo III.
Made in China[IMG]
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2079 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 12:56:00 »

Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2080 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 12:56:00 »

haj
 
Zsoel,
 
Pont ugyan olyan szinu a verdam, mint a tied Cool)
 
Sikerult osszeraknom a verdat...
konkluzio:
 
A verdan szelvedo cseret eszkozolt anno a Vaci uti AutoFort. Ennek hala a szelvedo also reszen talalhato szigetelest nem rogzitettek ragasztoval az uveghez, hanem ecceruen csak rahuztak es kesz. Ennek redemneyekeppen a szigetelesnek van egy bizonyos holtjateka, emi miatt a pollenszurot takaro muanyag boritast nem lehet bepattintani a szigetelesben kikepzett resbe, mert ecceruen nincs ellentartasa (a ragasztas tartotta volna) es a szigeteles kompletten elmozdul a nyomas iranyaba.
 
kep1
kep2
 
A piros nyil a szigetelesre mutat, ami ha be akarnam pattintani a muanyag fedelet elmozdul lefele.
 
Tehat mivel nem sikerutl bepattintani a cuccost, igy a keletkezett resen at szepen beszivargott a viz ra a pollenszurore. Hiba feltarva, problema megoldva....
Ideiglenesen, mig nem jutok szervizbe, szepen tele nyomtam a rest sziloval, igy a viz most mar nem tud befolyni. Az, hogy ezek utan pontosan mit kene csinalni nemtom. Vagy lebontani mind2 muanyag fedelet (az ablak torlo feloli rezt nem birtam leszedni, mert hiaba csavartam ki az ablaxtorlo csavarjat, valami meg ugy fogta, hogy nem birtam levenni a komplett ablaxtorlot.)
es ezt a szigetelest levenni az ablaxrol, aztan ragasztoval vissza tenni, es kesz. Vagy csere. Netom, de majd ha viszem Devlinekhez majd ok megmondjak mit kene tenni.
 
Ajto beazas:
 
Ez egy joval osszetettebb es bonyolultabb problema...
Az egyik beazasi ok az altalad is emlitett tukor dolog. A masik egy joval nehezebben gyogyithato jelensegbol adodott. Eloszoris, levettem a tukrot es tele nyomtam azta szivacsos tomitest ilyen kadnal hasznalatos tomito anyaggal.
 
kep1
kep2
kep3
kep4
 
Namost azt figyeltem meg, hogy eza szivacsos tomites valszeg osszecsoffadt vagymi es e miatt jutott be a viz. Igen am, de vajon milyen utat valasztott maganak eza genyo viz ? Cool
 
ime:
 
kep1
 
tull keppen az tortent, hogy a bejelolt reszen lefolyt a viz, es az also resznel (also piros nyil) a tomitest megkerulve a viz vegigfutott a tomitest (gumikeder) tarto fem peremen es szepen rafolyt az uvegre, ami aztan ravezette a vizet az ablax emelo tarto konzoljara:
 
 kep1
 
Eleg szerencsetlen eset...
Ez volt ez egyik modja az ajto beazasnak. Ezt a problemat a tukor tomitesevel, a fent emlitett viz utjanak tomitesevel sikerult megoldani.
Igen am, de a viz ezek utan is betalat az utasterbe, igaz mar nem olyan aktivitassal, mint korabban. ekkor jott a masodik problema.
 
Az uveget megvezeto es szigetelo gumi keder a tukornel kb. +10cm-ert benyulik az ajto belsejebe, amivel alapvetoen nem is lenne gond.
 
kep1
 
igen am, de ugye a viz ezen a ponton be tud jutni. Meg ezzel sincs gon, mert ez ugye termeszetes.  
 
Ez a kep a belogo gumi keder veget mutatja alulrol felfele fotozva. Szal ez a veg lefele nez, es errol csopog le a viz az ajto aljaba, ahol ki tud folyni a megfelelo lyukakon. Ezaz eljaras  igy normalis szerintem.
 
kep1
 
Viszont hulye modon nem mindig az ajto aljaba csopog a viz, hanem neha szinten az ablax tarto konzol-ra csopog, mivel eza keder tul keppen kb. az ablax tarto konzollal van fuggolegesen 1 vonalban. Naost az mar boven eleg, ha 3 csepp vizobol 1 a tarto konzolra csepeg.
 
Ekkor a lecsepego viz a mintha neki kikepzett uton halad lefele az utasterbe ugyan azon modon, mint mikor magarol az ablax uvegrol csopogne:
 
http://amigos.amiga.hu/zacci/DSC05272_800.jpg
 
nyilvan ez mar kevesebb vizet jelent, de mivel szinten ugyan oda csopog, igy elobb-utobb megjelenik a viz az utasterben.
 
Namost erre ecceruen nem talatam megfelelo megoldast. Szerintem ez egy ecceru konstrukcios hiba, ami neha elojon, neha nem de gyakorlatilag csak a veletlenen mulik, es talan 1-2mm-en, hogy ne a tarto konzolra csepegjen a viz. Szerencsetlen eset az biztos...
 
Namost ezt a problemat igy orvosoltam:
 
 
 
 
kep1
kep2
 
Namost a tomitesnek hala, elvileg a viz ha megis oda folyna, az nemtud bejutni az utasterbe. A tomitest meg ugy simitottam L, hogy a viz ne tudjon ott gyulekezni, szal elvileg le fog folyni arrol az aluminium konzolrol az ajto aljaba. Azert elvileg, mert meg szarad a cucc es nem akartam meg vizelni Cool
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2081 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 12:56:00 »

Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2082 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 12:56:00 »

http://www.kepfeltoltes.hu/050717/Mondeo_China_Bels_.jpg
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2083 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 12:57:00 »

Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2084 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 12:57:00 »

Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2085 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 12:58:00 »

Nagy hogy tetszik?Huh???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2086 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 16:45:00 »

Nagyon aktív ez a Forum
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2087 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 19:19:00 »

Nagyon aktív ez a Forum

Nyugi
Nah nekem személy szerint nagyon nem tetszik ez a made in china Mondeo..Főleg a középkönzolt borító linóleum jellegű "fabetét"(?) ami kicsit ...hogy is mondjam...undorító:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2088 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 19:32:00 »

haj
 
Zsoel,
 
Pont ugyan olyan szinu a verdam, mint a tied Cool)
 
Sikerult osszeraknom a verdat...
konkluzio:
 
A verdan szelvedo cseret eszkozolt anno a Vaci uti AutoFort. Ennek hala a szelvedo also reszen talalhato szigetelest nem rogzitettek ragasztoval az uveghez, hanem ecceruen csak rahuztak es kesz. Ennek redemneyekeppen a szigetelesnek van egy bizonyos holtjateka, emi miatt a pollenszurot takaro muanyag boritast nem lehet bepattintani a szigetelesben kikepzett resbe, mert ecceruen nincs ellentartasa (a ragasztas tartotta volna) es a szigeteles kompletten elmozdul a nyomas iranyaba.
 
kep1
kep2
 
A piros nyil a szigetelesre mutat, ami ha be akarnam pattintani a muanyag fedelet elmozdul lefele.
 
Tehat mivel nem sikerutl bepattintani a cuccost, igy a keletkezett resen at szepen beszivargott a viz ra a pollenszurore. Hiba feltarva, problema megoldva....
Ideiglenesen, mig nem jutok szervizbe, szepen tele nyomtam a rest sziloval, igy a viz most mar nem tud befolyni. Az, hogy ezek utan pontosan mit kene csinalni nemtom. Vagy lebontani mind2 muanyag fedelet (az ablak torlo feloli rezt nem birtam leszedni, mert hiaba csavartam ki az ablaxtorlo csavarjat, valami meg ugy fogta, hogy nem birtam levenni a komplett ablaxtorlot.)
es ezt a szigetelest levenni az ablaxrol, aztan ragasztoval vissza tenni, es kesz. Vagy csere. Netom, de majd ha viszem Devlinekhez majd ok megmondjak mit kene tenni.
 
Ajto beazas:
 
Ez egy joval osszetettebb es bonyolultabb problema...
Az egyik beazasi ok az altalad is emlitett tukor dolog. A masik egy joval nehezebben gyogyithato jelensegbol adodott. Eloszoris, levettem a tukrot es tele nyomtam azta szivacsos tomitest ilyen kadnal hasznalatos tomito anyaggal.
 
kep1
kep2
kep3
kep4
 
Namost azt figyeltem meg, hogy eza szivacsos tomites valszeg osszecsoffadt vagymi es e miatt jutott be a viz. Igen am, de vajon milyen utat valasztott maganak eza genyo viz ? Cool
 
ime:
 
kep1
 
tull keppen az tortent, hogy a bejelolt reszen lefolyt a viz, es az also resznel (also piros nyil) a tomitest megkerulve a viz vegigfutott a tomitest (gumikeder) tarto fem peremen es szepen rafolyt az uvegre, ami aztan ravezette a vizet az ablax emelo tarto konzoljara:
 
 kep1
 
Eleg szerencsetlen eset...
Ez volt ez egyik modja az ajto beazasnak. Ezt a problemat a tukor tomitesevel, a fent emlitett viz utjanak tomitesevel sikerult megoldani.
Igen am, de a viz ezek utan is betalat az utasterbe, igaz mar nem olyan aktivitassal, mint korabban. ekkor jott a masodik problema.
 
Az uveget megvezeto es szigetelo gumi keder a tukornel kb. +10cm-ert benyulik az ajto belsejebe, amivel alapvetoen nem is lenne gond.
 
kep1
 
igen am, de ugye a viz ezen a ponton be tud jutni. Meg ezzel sincs gon, mert ez ugye termeszetes.  
 
Ez a kep a belogo gumi keder veget mutatja alulrol felfele fotozva. Szal ez a veg lefele nez, es errol csopog le a viz az ajto aljaba, ahol ki tud folyni a megfelelo lyukakon. Ezaz eljaras  igy normalis szerintem.
 
kep1
 
Viszont hulye modon nem mindig az ajto aljaba csopog a viz, hanem neha szinten az ablax tarto konzol-ra csopog, mivel eza keder tul keppen kb. az ablax tarto konzollal van fuggolegesen 1 vonalban. Naost az mar boven eleg, ha 3 csepp vizobol 1 a tarto konzolra csepeg.
 
Ekkor a lecsepego viz a mintha neki kikepzett uton halad lefele az utasterbe ugyan azon modon, mint mikor magarol az ablax uvegrol csopogne:
 
http://amigos.amiga.hu/zacci/DSC05272_800.jpg
 
nyilvan ez mar kevesebb vizet jelent, de mivel szinten ugyan oda csopog, igy elobb-utobb megjelenik a viz az utasterben.
 
Namost erre ecceruen nem talatam megfelelo megoldast. Szerintem ez egy ecceru konstrukcios hiba, ami neha elojon, neha nem de gyakorlatilag csak a veletlenen mulik, es talan 1-2mm-en, hogy ne a tarto konzolra csepegjen a viz. Szerencsetlen eset az biztos...
 
Namost ezt a problemat igy orvosoltam:
 
 
 
 
kep1
kep2
 
Namost a tomitesnek hala, elvileg a viz ha megis oda folyna, az nemtud bejutni az utasterbe. A tomitest meg ugy simitottam L, hogy a viz ne tudjon ott gyulekezni, szal elvileg le fog folyni arrol az aluminium konzolrol az ajto aljaba. Azert elvileg, mert meg szarad a cucc es nem akartam meg vizelni Cool
 
bye
zacci
Csinálj belőle egy kis cikket.Megérné!
Én pontosan tudom,hogy mikor mit csináltál,mert én is végigjártam ezt az utat,és biztos hasznos lenne a jövőben másoknak is.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2089 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 19:35:00 »

Nagy hogy tetszik?Huh???
Nagyon jól megy a képfeltöltés!
A fabetét az egy kicsit határeset!
De a kijelzőt azt elbírnám az én kocsimban is viselni.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2090 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 19:37:00 »

Nagyon jól megy a képfeltöltés!
A fabetét az egy kicsit határeset!
De a kijelzőt azt elbírnám az én kocsimban is viselni.Zsoel.
De azért meg nem venném!Nincs benne ülésfűtés!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2091 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 19:49:00 »

Volt itt korábban szó a légterelőkről.
Én a közelmúltban vettem,csináltam egy pár képet róla.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2092 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 19:50:00 »


sumika01,
 
ez a fejegység nem rossz. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2093 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 19:55:00 »

Volt itt korábban szó a légterelőkről.
Én a közelmúltban vettem,csináltam egy pár képet róla.

A többi kép:
2.kép
3.kép
4.kép
5.kép
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2094 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 20:00:00 »

zsoel
 
Nagyon igényes a cucc.
bejönne nekem is.
Irj beszerzési cimet helyet.
Köszi:sumi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2095 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 20:03:00 »

A többi kép:
2.kép
3.kép
4.kép
5.kép
Ez nem olyan mint a satuna által  forgalmazott szélterelő.Érdekessége,hogy van benne az a kikönnyítés,ami azt szolgálja,hogy a kocsiból kinézve ne takarja ki a visszapillantótükröt.
 
Bárdi-tól vették,közvetett úton kaptam,lehet,hogy akciós áron,de nagyon szimpatikus tarifával!!!4500 ft/pár.zsoel.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2096 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 21:32:00 »

zsoel,
 
Meseld csak L, hogy honnan zsakmanyoltad azta Ford feliratu fejtamlahuzatot !?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2097 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 22:42:00 »

zsoel,
 
Meseld csak L, hogy honnan zsakmanyoltad azta Ford feliratu fejtamlahuzatot !?
zacci!
Hogy ti miket nem vesztek észre?Vagy legalábbis te.Jó a szemed!
Korábban láttam ezt a fajta fejtámlahuzatot más autókon.Valahogy nekem olyan jó összbenyomást keltett,a fehér szín sugallta a tisztaságot.A világos beizs belsőhöz meg egyenesen passzol.
Autósboltokba lehet kapni,potom összegért.Én 700 ft-ért vettem egy párat,így az egész 1400 ft-ba került.
 
Ha máshol nem kapsz,nézd meg a Praktiker autós osztályát.Szolnokon 900-ért láttam 2 db-ot.
Nagyon egyszerű felhelyezni.Az alja gumis,ráhózod a fejtámlára,önmagát gyönyörűen kifeszíti,és már kész is.Jó vásárlást.zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2098 Dátum: 2005.07.18 hétfő, 09:01:00 »

Zacci
 
mi lett a megoldás a beázásodra?
 
Nekem ugyanez a problémám van, hogy hosszu idő után a múlt héten eggyszercsak a jobb oldal elől-hátúl beázott, baloldalt minden száraz.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2099 Dátum: 2005.07.18 hétfő, 09:33:00 »

Laya,
 
hetvegen xereltem es csinaltam rola par kepet meg leirast, amit par sorrallejjebb olvashacc.
Mit jelent az, hogy elol-hatul ? Anyos es a mogotte levo utas oldal is beazott ?
Nagyon erosen konstrukcio hibara gyanaxom. Milyen evjaratu a verdad ?
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.