Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.18 csütörtök, 13:40:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2303450 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Lütyő
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 174


E-mail
« Új hozzászólás #7050 Dátum: 2017.06.28 szerda, 17:34:47 »

Köszi Lütyő, megnézem majd!

Igazán nincs mit! angel
Naplózva

1997 MKII Mondeo Turnier 1,8 TD
1981 BMW 732i
1975 Trabant/Trafi
kalti57
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384


E-mail
« Új hozzászólás #7051 Dátum: 2017.06.28 szerda, 21:30:07 »

A klíma gombját is meg kéne nézni, lehet hogy abban égett szét valami, vagy a reléjét - bár az a motortérben van -, meg persze a szellőző motorja is leéghetett. Ezekre vess pár behatóbb pillantást, hátha.
Köszönöm!A relé az aksi melletti biztosíték dobozban van?Arra gondoltam,hogy adok áramot közvetlenül a ventillátor motornak a saját biztosítékáról,és ha mükszik,akkor állok neki a kapcsolónak.
Naplózva

kalti57
Lütyő
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 174


E-mail
« Új hozzászólás #7052 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 21:36:21 »

Nekem is klíma kérdésem, illetve problémám lenne: a mondeom klímája frissen van töltetve, emelt fordulaton(2000 körül) brutál hideget fúj, de alapjáraton szinte semmit. a kompresszor és a ventillátor megy..A nyomáskapcsoló tud ilyen hibát produkálni?
Naplózva

1997 MKII Mondeo Turnier 1,8 TD
1981 BMW 732i
1975 Trabant/Trafi
deerman
Vendég
« Új hozzászólás #7053 Dátum: 2017.07.09 vasárnap, 20:47:55 »

 worship
Valaki help pls!

Ma majdnem vettem az autómba hátulra elektromos ablakemelőket, mert a kisebbik fiam hátrányos megkülönböztetésnek érzi, hogy neki nem jutott.  rinya
Viszont az autóban amiből kivettük volna, a vezetőoldali ajtón dupla átvezető van. (az egy automatás kombi ghia) Ha az enyémet update-elni akarom, ki kell cserélnem az összes ajtó összes kábelezését, meg az ajtókhoz vezető kötegeket szőröstül bőröstül? Az etzoldban sajnos nincs benne a hátsó emelő kapcsolási rajza, azt meg nem tudom, hogy az én autóm be van-e kábelezve hátul, vagy nincs.
Naplózva
gaborkluven
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #7054 Dátum: 2017.07.13 csütörtök, 14:49:37 »

Nekem ugyan nem ment akkor a ventillátor, amikor ilyesmit tapasztaltam, de akkor egy hődióda csere oldotta meg a gondot. Azután egyből érzékelte, hogy el kéne indítani a ventillátort, és tempótól, fordulattól függetlenül jól hűt.

Nekem is klíma kérdésem, illetve problémám lenne: a mondeom klímája frissen van töltetve, emelt fordulaton(2000 körül) brutál hideget fúj, de alapjáraton szinte semmit. a kompresszor és a ventillátor megy..A nyomáskapcsoló tud ilyen hibát produkálni?

Naplózva
gaborkluven
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #7055 Dátum: 2017.07.13 csütörtök, 14:54:16 »

Mennyire gyakori, hogy a fűtő alkatrészeket így egyben kiszereljék egy bontásra szánt autóból, és utána még használni is lehessen belőle egy-két dolgot? Hátha.

Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7056 Dátum: 2017.07.14 péntek, 08:03:23 »

Mennyire gyakori, hogy a fűtő alkatrészeket így egyben kiszereljék egy bontásra szánt autóból, és utána még használni is lehessen belőle egy-két dolgot? Hátha.



Én így szedtem ki.
Persze nem egyben, hanem szétszerelve.
A fűtő radiátort, meg a ventilátort elvitték. Kivételesen a ventilátor házát is elvitték, egy szerencsétlen szerelés során sikerült eltörnie az illetőnek és kiesett belőle egy tenyérnyi darab.
A többi azonban a kukában végezte.
Ezek annyira védett helyen vannak, hogy ha ez törik, akkor az autó is jó eséllyel kuka.
A többi alkatrész nem igazán hajlamos a meghibásodásra.
Egy évig tároltam, még véletlenül sem néztek rá.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
gaborkluven
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #7057 Dátum: 2017.07.14 péntek, 08:16:20 »

Akkor van remény. Sajnos az autócsere emiatt kár lenne. *<< módosítva*
Amúgy a probléma forrása nálam az, hogy kézzel lehet csak a hideg/meleg levegő befúvását szabályozni. Mivel hidegre van állítva, ezért novemberig jó lesz. Smiley A korábban keresett villanymotor (97BW-19E616-AB) viszont úgy néz ki mégis jó, csak a lapát (amit állítania kéne) most nem nagyon mozdul.

Én így szedtem ki.
Persze nem egyben, hanem szétszerelve.
A fűtő radiátort, meg a ventilátort elvitték. Kivételesen a ventilátor házát is elvitték, egy szerencsétlen szerelés során sikerült eltörnie az illetőnek és kiesett belőle egy tenyérnyi darab.
A többi azonban a kukában végezte.
Ezek annyira védett helyen vannak, hogy ha ez törik, akkor az autó is jó eséllyel kuka.
A többi alkatrész nem igazán hajlamos a meghibásodásra.
Egy évig tároltam, még véletlenül sem néztek rá.
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.14 péntek, 12:00:28 írta gaborkluven » Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7058 Dátum: 2017.07.14 péntek, 12:24:15 »

Akkor van remény. Sajnos az autócsere emiatt kár lenne. *<< módosítva*
Amúgy a probléma forrása nálam az, hogy kézzel lehet csak a hideg/meleg levegő befúvását szabályozni. Mivel hidegre van állítva, ezért novemberig jó lesz. Smiley A korábban keresett villanymotor (97BW-19E616-AB) viszont úgy néz ki mégis jó, csak a lapát (amit állítania kéne) most nem nagyon mozdul.


Szorul vagy nincs jól beállítva?
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
gaborkluven
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #7059 Dátum: 2017.07.14 péntek, 14:39:55 »

Amikor előjött a hiba, egy nagy reccsenést hallottam, utána meg vadul elkezdett kattogni.
http://mondeo.hu/wiki/index.php/Digitkl%C3%ADma_teszt_MK2_-_SATC
Ebből a listából a 24-es kódot írta ki a klímaegység.

Szorul vagy nincs jól beállítva?
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7060 Dátum: 2017.07.17 hétfő, 08:34:46 »

Uraim!
Egy triviális kérdés.
Mennyinek kell lennie a töltő feszültségnek az akku kapcsain mérve, járó motor mellett?
Köszönöm
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
deerman
Vendég
« Új hozzászólás #7061 Dátum: 2017.07.17 hétfő, 09:55:59 »

Uraim!
Egy triviális kérdés.
Mennyinek kell lennie a töltő feszültségnek az akku kapcsain mérve, járó motor mellett?
Köszönöm
Az folyamatosan emelkedni fog, az akku töltöttségének függvényében. 14,4 az elméleti felső határ, de addig nem nagyon szokott felmenni, csak új akkunál. Vagy fölé, ha túltölt a generátor.
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.17 hétfő, 09:58:32 írta deerman » Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7062 Dátum: 2017.07.17 hétfő, 10:07:42 »

Az folyamatosan emelkedni fog, az akku töltöttségének függvényében. 14,4 az elméleti felső határ, de addig nem nagyon szokott felmenni, csak új akkunál. Vagy fölé, ha túltölt a generátor.

Hűha ...
3 hónapja vettem új akkumulátort.
Kb. 1 hete vettem észre, hogy nyökögve indítja a kocsit.
Most már be sem indul vele. A töltésjelző lámpa nem világít, illetve kialszik indítást követően.
Akkor lehet, hogy az akksi hulla.
Pénteken, egész éjjel töltőn volt.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #7063 Dátum: 2017.07.17 hétfő, 12:00:21 »

Hűha ...
3 hónapja vettem új akkumulátort.
Kb. 1 hete vettem észre, hogy nyökögve indítja a kocsit.
Most már be sem indul vele. A töltésjelző lámpa nem világít, illetve kialszik indítást követően.
Akkor lehet, hogy az akksi hulla.
Pénteken, egész éjjel töltőn volt.


Ennyi idő alatt nem kéne elhaláloznia, lesz valami alul/túltöltés. Hibátlan generátorral 13,8 (+- 0,3) V-nak kell lenni a töltésnek, szinte fordulatszámtól függetlenül. Ha multiméterrel rámérve nem tűnik rossznak, akkor még lehet:
-leállított motornál valami extrém módon leszívja az akksit (pl. hibás riasztó)
-a töltésnek csak az átlaga jó (multiméter azért nem olyan nagyon sűrű mintavételezéssel dolgozik), ilyen esetben oszcilloszkóppal kéne rámérni, hogy hogy néz ki az áramgörbe. Ha túl nagy kilengések vannak benne, az se egészséges.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7064 Dátum: 2017.07.17 hétfő, 12:31:30 »

Ennyi idő alatt nem kéne elhaláloznia, lesz valami alul/túltöltés. Hibátlan generátorral 13,8 (+- 0,3) V-nak kell lenni a töltésnek, szinte fordulatszámtól függetlenül. Ha multiméterrel rámérve nem tűnik rossznak, akkor még lehet:
-leállított motornál valami extrém módon leszívja az akksit (pl. hibás riasztó)
-a töltésnek csak az átlaga jó (multiméter azért nem olyan nagyon sűrű mintavételezéssel dolgozik), ilyen esetben oszcilloszkóppal kéne rámérni, hogy hogy néz ki az áramgörbe. Ha túl nagy kilengések vannak benne, az se egészséges.

A furcsa az, hogy most reggel, munkába indulásnál, nyökögve indult. 11 km kaputól, kapuig.
Befelé minden elektromos fogyasztót lekapcsoltam.
Megérkeztem a melóhelyre, és rögtön leállítást követően akartam beindítani, próbaképpen. Már nem indult, meg sem forgatta az önindítót.

Most kiszaladtam, ránézni.
Indítani nem próbáltam, de van egy beépített design feszmérőm a műszerfalban.
Csak gyújtáson mér, a kardánbox mögé van kötve.
12,8 V-ot mutat.
Nem értem. Ennek indítania kéne...
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.17 hétfő, 12:41:55 írta Caruso » Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #7065 Dátum: 2017.07.17 hétfő, 13:24:22 »

A furcsa az, hogy most reggel, munkába indulásnál, nyökögve indult. 11 km kaputól, kapuig.
Befelé minden elektromos fogyasztót lekapcsoltam.
Megérkeztem a melóhelyre, és rögtön leállítást követően akartam beindítani, próbaképpen. Már nem indult, meg sem forgatta az önindítót.

Most kiszaladtam, ránézni.
Indítani nem próbáltam, de van egy beépített design feszmérőm a műszerfalban.
Csak gyújtáson mér, a kardánbox mögé van kötve.
12,8 V-ot mutat.
Nem értem. Ennek indítania kéne...

Hmm. Akkor viszont gyanúsabb, hogy az önindítónak van baja. Mi a pontos jelenség? Ha forgat, akkor is csak lassan, meg legalább kattan előtte?
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7066 Dátum: 2017.07.17 hétfő, 13:30:21 »

Hmm. Akkor viszont gyanúsabb, hogy az önindítónak van baja. Mi a pontos jelenség? Ha forgat, akkor is csak lassan, meg legalább kattan előtte?

Reggel, amikor rögtön leállítás után próbáltam indítózni, nem kattant és talán negyedet fordult.
Napok óta egyre nyögvenyelősebben forgatta a motort, mint ha merülőben lenne az akksi.
Az a baj, hogy nekem is ez lett a gyanúm a feszmérőt látva.
Gyanús lehetett volna a dolog szombaton reggel is, amikor levettem a töltőt és rá fél órára csak nyökögve indított.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Vagol
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 227


« Új hozzászólás #7067 Dátum: 2017.07.18 kedd, 16:52:14 »

Reggel, amikor rögtön leállítás után próbáltam indítózni, nem kattant és talán negyedet fordult.
Napok óta egyre nyögvenyelősebben forgatta a motort, mint ha merülőben lenne az akksi.
Az a baj, hogy nekem is ez lett a gyanúm a feszmérőt látva.
Gyanús lehetett volna a dolog szombaton reggel is, amikor levettem a töltőt és rá fél órára csak nyökögve indított.
Egyértelmü, hogy öninditó hiba, elfogytak a szénkefék , tartóval együtt kb. 4000 Ft. Ha az öninditó szét van szerelve ajánlatos teljesen kitakaritani, ahol kell zsirzás, olajozás.

Üdv: László
Naplózva

1998-as MK-2  2,5 V6, "RS" benzines, automata váltós
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7068 Dátum: 2017.07.19 szerda, 08:08:46 »

Tegnap este kicseréltem az önindítót.
Előtte persze utánaolvastam és találtam olyan autószerelői leírást, hogy 3 csavar, 20 perc  falbav
Az Etzold sem túl segítőkész, bár a fő irányokat megadja ....
Na, a lényeg a lényeg, hogy 4,5 óra, némi káromkodás, egy merevítő leszerelése.
Pöcc-röff  nyes
Köszönöm szépen a segítő hozzászólásokat!
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Lütyő
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 174


E-mail
« Új hozzászólás #7069 Dátum: 2017.07.19 szerda, 10:06:38 »

Nekem ugyan nem ment akkor a ventillátor, amikor ilyesmit tapasztaltam, de akkor egy hődióda csere oldotta meg a gondot. Azután egyből érzékelte, hogy el kéne indítani a ventillátort, és tempótól, fordulattól függetlenül jól hűt.


Nekem a ventillátor műxik, ahogy bekapcsolom a klímát indul is ..Mostanában annyit változott, hogy szokott menni alapjáraton is, de ki is kapcsol útközben, és aztán inkább csak fordulaton, de akor aztán tényleg jéghideget nyom....a 7VG-n kipróbáltam, egy órát ketyegett alapjáraton,és ment közben rendesen, brutál hideget csinálva..Az egyik klímás a kapilláris szűrőt ajánlotta kitisztíttatni, de sztem az nem tud ki és be dugulni, de lehet hogy igen..Nekem valamiért a nyomáskapcsoló gyanús, de nem tudom melyik, úgy nézem kettő van benne, egy 2 vezetékes, és egy 4 vezetékes..Ha kiiktatom egy próba erejéig az kivitelezhető?
Naplózva

1997 MKII Mondeo Turnier 1,8 TD
1981 BMW 732i
1975 Trabant/Trafi
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #7070 Dátum: 2017.07.21 péntek, 06:12:12 »

Sziasztok
Egy kis segitség kellene... A belső világításom folyamatosan megy. Megnéztem az ajtó kapcsolókat,kapcsolnak. Merre lehet még a hiba? Merre futnak a vezetékek? Gondoltam valahol hátha kontaktos valami csatlakozó...
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7071 Dátum: 2017.07.21 péntek, 08:13:54 »

Sziasztok
Egy kis segitség kellene... A belső világításom folyamatosan megy. Megnéztem az ajtó kapcsolókat,kapcsolnak. Merre lehet még a hiba? Merre futnak a vezetékek? Gondoltam valahol hátha kontaktos valami csatlakozó...

A 12 sec-es relé kattan?
Azt is meg kellene nézni.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #7072 Dátum: 2017.07.21 péntek, 09:04:05 »

A 12 sec-es relé kattan?
Azt is meg kellene nézni.

A relét kicseréltem egy másikra. A belső világítás ugyan úgy megy.
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7073 Dátum: 2017.07.21 péntek, 09:16:49 »

A relét kicseréltem egy másikra. A belső világítás ugyan úgy megy.

Kapcsolót kimérted? Ugye 3 állása van. Esetleg beéghetett az állandóra ...
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #7074 Dátum: 2017.07.21 péntek, 10:07:54 »

Kapcsolót kimérted? Ugye 3 állása van. Esetleg beéghetett az állandóra ...


Na azt nem... De ha lekapcsolom nullára,nem világlik... Sőt,volt olyan hogy teljesen jól működött. De ez csak az együtt töltött idő 1%-ban volt...
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #7075 Dátum: 2017.07.23 vasárnap, 22:08:03 »

Új kérdés. Mi kell hogy müködjön a gyári rádió vezérlő kar?
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7076 Dátum: 2017.07.24 hétfő, 08:10:26 »

Új kérdés. Mi kell hogy müködjön a gyári rádió vezérlő kar?

Rádiót vezérlő kar, kar által vezérelhető rádió, kábelköteg, tápfesz.  vigyor3
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #7077 Dátum: 2017.07.24 hétfő, 08:27:21 »

Rádiót vezérlő kar, kar által vezérelhető rádió, kábelköteg, tápfesz.  vigyor3

Csak mert valaki egyszer azt mondta,kell valami átalakító elektronika. Az melyik részén van a kocsiban?
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7078 Dátum: 2017.07.24 hétfő, 09:38:08 »

Csak mert valaki egyszer azt mondta,kell valami átalakító elektronika. Az melyik részén van a kocsiban?

JAAAA!
Nem gyári rádióról van szó?
Akkor kell hogy "kompatibilis" legyen, meg egy említetted elektronika is, mely összehozza a kettőt.
Bár szerintem ilyen nem minden fejegységhez létezik.
Vagy lehet, hogy csak részben fog funkcionálni.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #7079 Dátum: 2017.07.24 hétfő, 20:04:46 »

JAAAA!
Nem gyári rádióról van szó?
Akkor kell hogy "kompatibilis" legyen, meg egy említetted elektronika is, mely összehozza a kettőt.
Bár szerintem ilyen nem minden fejegységhez létezik.
Vagy lehet, hogy csak részben fog funkcionálni.

De,gyári rádió! Akkor csak a kábeleket kell kibontani,meg a távvezérlő kart,semmi elektronika nincs? Akkor félre tájékoztattak...
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7080 Dátum: 2017.07.25 kedd, 08:20:18 »

De,gyári rádió! Akkor csak a kábeleket kell kibontani,meg a távvezérlő kart,semmi elektronika nincs? Akkor félre tájékoztattak...

Úgy tudom, nincs plusz elektronika.
A kar, kábeleken keresztül, közvetlenül kommunikál a fejjel.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #7081 Dátum: 2017.07.25 kedd, 09:27:20 »

Úgy tudom, nincs plusz elektronika.
A kar, kábeleken keresztül, közvetlenül kommunikál a fejjel.

Annyit még mindenképp hozzátennék a történethez, hogy a plusz kar miatt a kormányoszlop borítását is át kell menteni a karral meg a kábelekkel együtt a donorautóból.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7082 Dátum: 2017.07.25 kedd, 12:58:24 »

Annyit még mindenképp hozzátennék a történethez, hogy a plusz kar miatt a kormányoszlop borítását is át kell menteni a karral meg a kábelekkel együtt a donorautóból.

 worship
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #7083 Dátum: 2017.07.25 kedd, 13:12:57 »

Úgy tudom, nincs plusz elektronika.
A kar, kábeleken keresztül, közvetlenül kommunikál a fejjel.

A vezeték a műszerfali köteggel egyben van,vagy külön teljesen?
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7084 Dátum: 2017.07.25 kedd, 13:54:03 »

A vezeték a műszerfali köteggel egyben van,vagy külön teljesen?


Én az egybenre tippelnék.
Fordéknál nem szeretik a kósza kábeleket.
Azt is összebandázsolták, amit nem   nyes
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Makos
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #7085 Dátum: 2017.08.02 szerda, 18:19:49 »

Üdv! Tisztelt márka társak! Mi az a GEM modul? És mire jó? Mk II. ban van?
Köszönöm!
Naplózva

'00 Mk II 2.0 Ghia kombi Párduc fekete metko Smiley
Chmiki
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


E-mail
« Új hozzászólás #7086 Dátum: 2017.08.03 csütörtök, 14:40:02 »

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Van egy kisebb probléma szerintem az ez valami elektronikai hiba.
Jelenség: hidegen melegen berakom a kulcsot, gyújtás van, felvillan minden normálisan, indítanék és semmi! Még csak egy kattanás sem történik. Viszont ha kiveszem a kulcsot majd újra berakom indítom és mintha mi sem történt volna, pöc röf beindul. Akksi hiba kilőve mert zsír új az akksi, érintkezési hiba is mert mindent megpucoltam rajta! Szerintetek mit csináljak?
Előre is köszönöm!
Naplózva

'99 Mondeo kombi 1.8 Zetec benzin
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7087 Dátum: 2017.08.03 csütörtök, 14:53:48 »

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Van egy kisebb probléma szerintem az ez valami elektronikai hiba.
Jelenség: hidegen melegen berakom a kulcsot, gyújtás van, felvillan minden normálisan, indítanék és semmi! Még csak egy kattanás sem történik. Viszont ha kiveszem a kulcsot majd újra berakom indítom és mintha mi sem történt volna, pöc röf beindul. Akksi hiba kilőve mert zsír új az akksi, érintkezési hiba is mert mindent megpucoltam rajta! Szerintetek mit csináljak?
Előre is köszönöm!

Immo van? Elsőre az ugrott be.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
hansaplast
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


E-mail
« Új hozzászólás #7088 Dátum: 2017.08.04 péntek, 16:27:38 »

Üdv
1999-es, 2,0 benzines, "fekete szelepfedeles" autóm nem áll le, ha kiveszem a kulcsot.
Kulcskivétel után a rádió, műszerfalvilágítás rendben kikapcsol.
Az ablakemelő kapcsolható kulcskivétel után is.
Gyújtáskapcsoló hibára gyanakodtam, kicseréltem a gyújtáskapcsoló elektromos részét nem változott.
Kulcs nélkül indítható (az elektromos rész le van szerelve és azt tekerem csavarhúzóval) az immobilizer-rel nem nagyon foglalkozik.
Amikor a hiba először jelentkezett az ablaktörlő elkezdett törölni, nem reagált a bajuszkapcsolóra. Ki-be kapcsolás után elmúlt.
Köszönöm.
Szép napot.
Naplózva

06-70-2929403
Deniel
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



E-mail
« Új hozzászólás #7089 Dátum: 2017.08.15 kedd, 19:24:06 »

Sziasztok, adott egy mk 2-es mondeo 96 december 31-es évjárattal. Nincs központim, vedtem egy vezérlőt hozzá. Ugyebár a kesztyű tartó mögött van, de amit vedtem vezérlőt az mk2-es, és a csatlakozása nem stimmel a gyári auton levővel. Létezik hogy különböző az mk1 és 2 vezérlő csatlakozási felülete ?  Eléggé 1-es és 2-es keveréke, hülye egy évjárat

https://kephost.com/image/BJF1

https://kephost.com/image/BJFd

https://kephost.com/image/BJFL
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.15 kedd, 19:26:06 írta Deniel » Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7090 Dátum: 2017.08.16 szerda, 08:02:10 »

Sziasztok, adott egy mk 2-es mondeo 96 december 31-es évjárattal. Nincs központim, vedtem egy vezérlőt hozzá. Ugyebár a kesztyű tartó mögött van, de amit vedtem vezérlőt az mk2-es, és a csatlakozása nem stimmel a gyári auton levővel. Létezik hogy különböző az mk1 és 2 vezérlő csatlakozási felülete ?  Eléggé 1-es és 2-es keveréke, hülye egy évjárat

https://kephost.com/image/BJF1

https://kephost.com/image/BJFd

https://kephost.com/image/BJFL

Igen létezik. Még egy sorozaton belül is vannak módosítások. Ezért kell sok alkatrészhez az alvázszám.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Deniel
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



E-mail
« Új hozzászólás #7091 Dátum: 2017.08.20 vasárnap, 20:01:32 »

Igen létezik. Még egy sorozaton belül is vannak módosítások. Ezért kell sok alkatrészhez az alvázszám.


Értem, itt a mellékelt kettő képen látszik hogy egy átjátszó kábel féle hiányzik. Hol tudnék ilyet beszerezni ?

https://kephost.com/images/2017/08/15/IMG_20170815_1647201.jpg
https://kephost.com/images/2017/08/15/IMG_20170815_1650541.jpg


Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7092 Dátum: 2017.08.21 hétfő, 08:11:34 »


Értem, itt a mellékelt kettő képen látszik hogy egy átjátszó kábel féle hiányzik. Hol tudnék ilyet beszerezni ?

https://kephost.com/images/2017/08/15/IMG_20170815_1647201.jpg
https://kephost.com/images/2017/08/15/IMG_20170815_1650541.jpg




Mondeo fórum / keres-kínál
Jófogás
Bontók
Cromax és tsai
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #7093 Dátum: 2017.08.21 hétfő, 14:23:31 »

Hali
Lehet butaság,de szerintem azoknak a csatlakozóknak semmi köze a kozpontihoz...

 

Értem, itt a mellékelt kettő képen látszik hogy egy átjátszó kábel féle hiányzik. Hol tudnék ilyet beszerezni ?

https://kephost.com/images/2017/08/15/IMG_20170815_1647201.jpg
https://kephost.com/images/2017/08/15/IMG_20170815_1650541.jpg



Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Zepp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



E-mail
« Új hozzászólás #7094 Dátum: 2017.08.21 hétfő, 15:05:45 »


Értem, itt a mellékelt kettő képen látszik hogy egy átjátszó kábel féle hiányzik. Hol tudnék ilyet beszerezni ?

https://kephost.com/images/2017/08/15/IMG_20170815_1647201.jpg
https://kephost.com/images/2017/08/15/IMG_20170815_1650541.jpg




Azok reléhelyek. Mögötte kell lennie a csatlakozóknak.
Nálam így néz ki: http://kephost.com/images/2017/08/21/20170821_145102.jpg
Naplózva

Mondeo MKII 1.8 16V CLX 1997/12
Deniel
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



E-mail
« Új hozzászólás #7095 Dátum: 2017.08.24 csütörtök, 16:03:53 »

Azok reléhelyek. Mögötte kell lennie a csatlakozóknak.
Nálam így néz ki: http://kephost.com/images/2017/08/21/20170821_145102.jpg

Az a kis doboz lenne a központi vezérlőd a kesztyűtartó mögött ? Mert én ilyen fajtát vedtem, csak csatlakoz hiány lévén passzolom akkor a hozzá való bekötést. Amit találtam csatlakozot, most már ugye reléket a kesztyűtartó mögött, ugy mondták nekem hogy kell egy átjátszó kábel dolog kell hozzá ami összeköti a vezérlőt azokkal a csatikkal.

http://p1.vatera.hu/photos/8a/9d/5959_1_big.jpg?v2 wave
Naplózva
Zepp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



E-mail
« Új hozzászólás #7096 Dátum: 2017.08.24 csütörtök, 22:53:32 »

Az a kis doboz lenne a központi vezérlőd a kesztyűtartó mögött ? Mert én ilyen fajtát vedtem, csak csatlakoz hiány lévén passzolom akkor a hozzá való bekötést. Amit találtam csatlakozot, most már ugye reléket a kesztyűtartó mögött, ugy mondták nekem hogy kell egy átjátszó kábel dolog kell hozzá ami összeköti a vezérlőt azokkal a csatikkal.

http://p1.vatera.hu/photos/8a/9d/5959_1_big.jpg?v2 wave
Igen, az a központi vezérlője. A kábele a kárpit mögül jön ki.
Naplózva

Mondeo MKII 1.8 16V CLX 1997/12
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7097 Dátum: 2017.08.25 péntek, 08:21:09 »

Uraim!
Vágja valaki csípőből, hogy a klíma kapcsoló, meg a ventilátor kapcsolója mögött milyen izzó izzik?
Nem szeretném 2x szétszedni.
Köszönöm!
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Lütyő
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 174


E-mail
« Új hozzászólás #7098 Dátum: 2017.08.25 péntek, 10:34:45 »

Uraim!
Vágja valaki csípőből, hogy a klíma kapcsoló, meg a ventilátor kapcsolója mögött milyen izzó izzik?
Nem szeretném 2x szétszedni.
Köszönöm!

A klímakapcsolóban led világít. (manuális klíma). De ez a két kapcsoló ugyanaz,nem? Vagy a világítására gondolsz?
Naplózva

1997 MKII Mondeo Turnier 1,8 TD
1981 BMW 732i
1975 Trabant/Trafi
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7099 Dátum: 2017.08.25 péntek, 10:40:59 »

A klímakapcsolóban led világít. (manuális klíma). De ez a két kapcsoló ugyanaz,nem? Vagy a világítására gondolsz?

Manuális klíma.
Ami a háttérvilágítását adja.
Elsötétedett vala. Éjjel vettem észre.  Angry
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.098 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.