Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.23 vasárnap, 20:31:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 [1408] 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20451167 alkalommal)
0 Felhasználó és 70 vendég van a témában
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #70350 Dátum: 2016.12.09 péntek, 15:56:04 »

Köszönöm az antenna témában a segítséget. Ahogy összegeztem a hozzászólásokat, nem egy életbiztosítás akkor fogóval durvábban nekiállni a dolognak, mert simán benne van, hogy törés/roncsolás lesz a vége. Így meg már azért meggondolandó, hogy inkább kézi mosóba vigyem a kocsit. Ha nincs probléma, akkor ne is csináljunk magunknak alapon  vigyor3

A madzag segít, hidd el, és mehetsz az automatába is, óccóér'. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Atta20
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 252



E-mail
« Új hozzászólás #70351 Dátum: 2016.12.09 péntek, 18:04:06 »

Sziasztok. Van itt olyan aki szedett már szét mk3as xenon lámpát és van is türelme az esetleges fárasztó kérdéseimet elviselni? Kiszeretném szedni a projektort takarítás miatt, de lenne pár kérdésem.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia  2002 1.8 benzin (92kw)
Ford Mondeo ST-Tdci 2006 2.2 diesel (114kw)
Lakhely: Bátonyterenye
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #70352 Dátum: 2016.12.09 péntek, 18:12:08 »

Egy jó kérdés bennem is felmerült: a bal- és jobboldali üléspárnák teljesen egyformák? A bal 1 kezd kiülődni, ha egyforma valami bontásból vennék egy jobb1-et ami valószínűleg nincs még kiülve... Smiley

igen,szivacsot kell átrakni.
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70353 Dátum: 2016.12.09 péntek, 18:17:10 »

igen,szivacsot kell átrakni.
Szeva.
Rutin meg a gyakévek ugye.....
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70354 Dátum: 2016.12.09 péntek, 19:02:29 »

Sziazstok!

2006-os gépben obd II kiolvasó csatlakozó van?
igen.
 és itt van: http://www.kephost.com/image/vufp
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
kcs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


« Új hozzászólás #70355 Dátum: 2016.12.09 péntek, 19:32:58 »

igen,szivacsot kell átrakni.

Pont ez a tervem hogy átrakom a szivacsot, de akkor teljesen megegyeznek? Smiley
Naplózva

MK3 - 1.8 Trend - 2006
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #70356 Dátum: 2016.12.09 péntek, 19:42:14 »

Szeva.
Rutin meg a gyakévek ugye.....

 eplus2
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #70357 Dátum: 2016.12.09 péntek, 19:47:42 »

Pont ez a tervem hogy átrakom a szivacsot, de akkor teljesen megegyeznek? Smiley

igen, csak a szivacs. mert az alsó lemezlapon, (amin a szivacs van), máshol vannak a bekötési pontok balosnál, mint jobbosnál.
szerkezetről lecsavarozod az ülőlapot, 4db 13as anya fogja. kárpitot alulról kipattintod a hornyából, rögzítőkarikákat elvágod, szivacssínből pedig kipattintod. Miután levetted a kárpitot, a szivacs simán lejön a lemezről. Ennyi.

Ja, angol jobbosnál nincs ülésfoglaltságérzékelő, míg balosnál van. Ha bontottat veszel, akkor jobb neked az angol, mert arról nem kell lefejteni a foglaltságérzékelőt.
Arra kell még figyelni szivacsnál, h a sima és az ülésfűtéses szivacs egyforma, míg a hűthető nem!
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #70358 Dátum: 2016.12.09 péntek, 22:02:52 »

Sziazstok!

2006-os gépben obd II kiolvasó csatlakozó van?
igen.bal térd előtt a műszerfal mögül kell lehúzni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lecsó
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


E-mail
« Új hozzászólás #70359 Dátum: 2016.12.10 szombat, 01:43:47 »

Sziasztok!
Mióta ilyen hideg van, minden reggel úgy leragad a gázpedál, hogy semennyire nem lehet benyomni. Aztán egy kis erőltetés után "kiakad", és onnantól már teljesen jó. Amikor megszűnik a leragadás, akkor nem érezni semmilyen ellenállást vagy nehezebb járást, kizárólag csak a felső holtponton van egy olyan érzés, mintha odatapadna a végállásban valamihez.
Ez mitől lehet? Gondolom ebben már nem bovdenes a gáz, hanem potméteres.Vagy az lenne?

Köszönöm előre is!
Naplózva

2004-es 5 ajtós MkIII 2.0 16v Ghia
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #70360 Dátum: 2016.12.10 szombat, 08:03:27 »

Sziasztok!
Mióta ilyen hideg van, minden reggel úgy leragad a gázpedál, hogy semennyire nem lehet benyomni. Aztán egy kis erőltetés után "kiakad", és onnantól már teljesen jó. Amikor megszűnik a leragadás, akkor nem érezni semmilyen ellenállást vagy nehezebb járást, kizárólag csak a felső holtponton van egy olyan érzés, mintha odatapadna a végállásban valamihez.
Ez mitől lehet? Gondolom ebben már nem bovdenes a gáz, hanem potméteres.Vagy az lenne?

Köszönöm előre is!

Bovdenes, de nem az a gond, hanem valószínűleg trutymós a pillangószelep és a háza, és a végállásokon azért ragad be. Féktisztítóval vagy hasonlóval le kéne dzsuvátlanítani.
Naplózva
kcs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


« Új hozzászólás #70361 Dátum: 2016.12.10 szombat, 09:12:10 »

igen, csak a szivacs. mert az alsó lemezlapon, (amin a szivacs van), máshol vannak a bekötési pontok balosnál, mint jobbosnál.
szerkezetről lecsavarozod az ülőlapot, 4db 13as anya fogja. kárpitot alulról kipattintod a hornyából, rögzítőkarikákat elvágod, szivacssínből pedig kipattintod. Miután levetted a kárpitot, a szivacs simán lejön a lemezről. Ennyi.

Ja, angol jobbosnál nincs ülésfoglaltságérzékelő, míg balosnál van. Ha bontottat veszel, akkor jobb neked az angol, mert arról nem kell lefejteni a foglaltságérzékelőt.
Arra kell még figyelni szivacsnál, h a sima és az ülésfűtéses szivacs egyforma, míg a hűthető nem!

Ó, a szétszedés az megy, amióta eltört a deréktámasz, és egy talkfordos ötlet alapján acélsodronnyal pótoltam, egész jó lett. Az üléshuzatokat is visszabontottam némi tisztogatás miatt, és akkor láttam hogy kezd mállani a szivacs a kárpitot az ülőrészre rögzítő rudaknál.
Naplózva

MK3 - 1.8 Trend - 2006
Áki 2.0
Vendég
« Új hozzászólás #70362 Dátum: 2016.12.10 szombat, 09:28:35 »

Sziasztok!

Segítségeteket kérem. Az autóm 2002. decemberi 2.0 Ghia ötajtós. Vajbőr ülések, elöl fűthetőek, a vezetőülés elektronikusan állítható. Hibátlanul működik minden, viszont a vezetőülésem bal oldalán a bőr nagyon csúnyán ki van szakadva (már így vettem két éve). Bontóból most sikerült vennem egy sokkal jobb állapotú, színben passzoló vezetőülést, mozgató motor nélkül.
Feladatom tehát adott:
1. Kiszerelni a kocsiból a jelenlegi ülést.
2. Kiszerelni az ülésből a mozgatómotort.
3. Ezt beszerelni az új ülésbe.
4. Az ülést beszerelni az autóba.
A fórumot böngészve már tudom, hogy a munkát az akkusaru levételével és a gyújtás ráadásával kell kezdeni, ezúton is köszönet az infoért.
De így is igen hamar elakadtam. Az ülést a padlóhoz rögzítő 6 db csavar kicsavarása még oké lenne, viszont a vezető oldali ülés biztonsági övének alsó fix pontja az ülés bal oldalához van rögzítve, a rögzítő csavarhoz meg nem igazán férek hozzá. Úgy döntöttem inkább olyanra bíznám, aki ért hozzá/csinált már ilyet, mert tartok tőle, hogy valamit elbarmolnék akár a biztosnági övvel, akár a mozgató motorral. Természetesen nem ingyen várok segítséget, korrekt árat fizetek.
Aki vállalná kérem írjon pü-t.
Budapest vagy környéke lenne a legjobb.
Naplózva
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #70363 Dátum: 2016.12.10 szombat, 09:50:35 »

Sziasztok!

Segítségeteket kérem. Az autóm 2002. decemberi 2.0 Ghia ötajtós. Vajbőr ülések, elöl fűthetőek, a vezetőülés elektronikusan állítható. Hibátlanul működik minden, viszont a vezetőülésem bal oldalán a bőr nagyon csúnyán ki van szakadva (már így vettem két éve). Bontóból most sikerült vennem egy sokkal jobb állapotú, színben passzoló vezetőülést, mozgató motor nélkül.
Feladatom tehát adott:
1. Kiszerelni a kocsiból a jelenlegi ülést.
2. Kiszerelni az ülésből a mozgatómotort.
3. Ezt beszerelni az új ülésbe.
4. Az ülést beszerelni az autóba.
A fórumot böngészve már tudom, hogy a munkát az akkusaru levételével és a gyújtás ráadásával kell kezdeni, ezúton is köszönet az infoért.
De így is igen hamar elakadtam. Az ülést a padlóhoz rögzítő 6 db csavar kicsavarása még oké lenne, viszont a vezető oldali ülés biztonsági övének alsó fix pontja az ülés bal oldalához van rögzítve, a rögzítő csavarhoz meg nem igazán férek hozzá. Úgy döntöttem inkább olyanra bíznám, aki ért hozzá/csinált már ilyet, mert tartok tőle, hogy valamit elbarmolnék akár a biztosnági övvel, akár a mozgató motorral. Természetesen nem ingyen várok segítséget, korrekt árat fizetek.
Aki vállalná kérem írjon pü-t.
Budapest vagy környéke lenne a legjobb.

Nem rontasz el semmit es a csavar könnyen hozzaferhetö. Ezt kell kitekerni es mar kezedben is az ules:
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #70364 Dátum: 2016.12.10 szombat, 09:56:16 »

Ó, a szétszedés az megy, amióta eltört a deréktámasz, és egy talkfordos ötlet alapján acélsodronnyal pótoltam, egész jó lett. Az üléshuzatokat is visszabontottam némi tisztogatás miatt, és akkor láttam hogy kezd mállani a szivacs a kárpitot az ülőrészre rögzítő rudaknál.

Az nekem se muködik.  szomoru1 Nehez volt megcsinalni? Be tudod esetleg linkelni az utmutatot?  worship
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
kcs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


« Új hozzászólás #70365 Dátum: 2016.12.10 szombat, 10:04:34 »

Az nekem se muködik.  szomoru1 Nehez volt megcsinalni? Be tudod esetleg linkelni az utmutatot?  worship

http://www.talkford.com/community/topic/186226-driver-seat-lumbar-support/

Ez alapján indultam el. Én mondjuk kicsit (de csak kicsit Smiley ) igényesebben oldottam meg, burkolt sodronyt vettem, nem natúrt, 3 v. 4mm-est:

https://www.praktiker.hu/search/index?keyword=sodrony+bevon

Hozzá kötélbilincs:

https://www.praktiker.hu/csavar-zar-vasalat/lanc-kotel-heveder/lanc-kotel-tartozek/262789-jkh-sb-kotelszorito-d5-hoz-horg

És duplán fordítottam az ülésben, nem úgy mint az angol, így a bilincset a műanyag deréktámasz mögé tudtam rögzíteni, garantáltan nem fog érződni az ülésben, nem úgy mint esetleg nála. Nyilván nem rugózik úgy mint az eredeti állapotában, de én kényelmesnek ítélem, egyértelműen jobb mint törött állapotban.

Nem nehéz feladat egyébként. Pluszban megragadtam az alkalmat, és rámentem kárpittisztítóval is, a huzat már kezdett bezsírosodni.
Naplózva

MK3 - 1.8 Trend - 2006
Lecsó
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


E-mail
« Új hozzászólás #70366 Dátum: 2016.12.10 szombat, 10:09:38 »

Bovdenes, de nem az a gond, hanem valószínűleg trutymós a pillangószelep és a háza, és a végállásokon azért ragad be. Féktisztítóval vagy hasonlóval le kéne dzsuvátlanítani.

Köszi.
Azért gondoltam elsőre hogy a pedál mechanikánál lehet a gond, mert szinte semmilyen mozgást nem érzékeltem beragadt állapotban, mintha egy féltégla lenne a pedál alatt. Arra gondoltam, ha a bovden másik végén van a leragadás, akkor valamennyi "nyúlást" csak éreznék, amennyit a bovden mondjuk enged. Tegnap este egy kisméretű téglát raktam a pedálra, pár millimétert picit benyomva. Most kíváncsi leszek, ragad-e.
Naplózva

2004-es 5 ajtós MkIII 2.0 16v Ghia
kcs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


« Új hozzászólás #70367 Dátum: 2016.12.10 szombat, 10:11:13 »

Nem rontasz el semmit es a csavar könnyen hozzaferhetö. Ezt kell kitekerni es mar kezedben is az ules:

Apró kiegészítés: az ülésemelő motor az én esetemben nem metrikus, hanem colos hatlapfejűvel van rögzítve (gondolom a többi Mondeoban is), tehát csak olyannal lehet oldani. Amikor megláttam hogy a motor Made in Mexico, már nem volt több kérdésem.
Naplózva

MK3 - 1.8 Trend - 2006
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #70368 Dátum: 2016.12.10 szombat, 10:29:45 »

http://www.talkford.com/community/topic/186226-driver-seat-lumbar-support/

Ez alapján indultam el. Én mondjuk kicsit (de csak kicsit Smiley ) igényesebben oldottam meg, burkolt sodronyt vettem, nem natúrt, 3 v. 4mm-est:

https://www.praktiker.hu/search/index?keyword=sodrony+bevon

Hozzá kötélbilincs:

https://www.praktiker.hu/csavar-zar-vasalat/lanc-kotel-heveder/lanc-kotel-tartozek/262789-jkh-sb-kotelszorito-d5-hoz-horg

És duplán fordítottam az ülésben, nem úgy mint az angol, így a bilincset a műanyag deréktámasz mögé tudtam rögzíteni, garantáltan nem fog érződni az ülésben, nem úgy mint esetleg nála. Nyilván nem rugózik úgy mint az eredeti állapotában, de én kényelmesnek ítélem, egyértelműen jobb mint törött állapotban.

Nem nehéz feladat egyébként. Pluszban megragadtam az alkalmat, és rámentem kárpittisztítóval is, a huzat már kezdett bezsírosodni.

Ezer köszönet!  worship integet2
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
adam0723
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Új hozzászólás #70369 Dátum: 2016.12.10 szombat, 11:21:33 »

Sziasztok!

Hét elején csinált olyat az autó, hogy 2-3 indításra indult csak el reggel. Egyből elkapja, majd vissza esik a fordulat és leáll. Hidegen csak, melegen egyből indult. Egyik délelőtt mentem vele, délutánig kint állt, akkor beindult elsőre nagy nehezen.

Csináltam róla videót.
https://youtu.be/gChSWgi_D-s

Először a/c pumpára gondoltam, de annak üzemmeleg állapotba kéne nyomást veszteni nem? Nemsoká ránézek pumpára, feszültséget megbírom mérni.
Talán lambdaszonda. Pár hete kb 8.5 átlag fogyasztásról fel ment 10.5-re (most is annyin van), ugyan azokat a távolságokat teszem meg. Ha bemelegszik ingadozik az alapjárat (200 fordulatot kb). Eddig félmeleg motornál csinálta az ingadozást, utána egr szelep tisztítása megoldotta a problémát.
Szerelő majd körbe nézi, csak először azért itt is érdeklődök.  wave
Naplózva

2004 Ghia 2.0 107kw 4 door.
White Angel
Maximusz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


E-mail
« Új hozzászólás #70370 Dátum: 2016.12.10 szombat, 12:17:27 »

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumban, igyekszek visszaolvasni minél többet (igazából már elkezdtem elölről, célom a teljes fórum átolvasása, ami az általános kérdéseket illeti), ezért kérlek bocsássatok meg hogy néhány olyan kérdést teszek fel, ami már valószínűleg szerepelt itt, de tegnap este sikerült megvásárolnom egy német országból 1 hónapja behozott 2.2-es Titanium-X-es (ha minden igaz) kombit, és van jó néhány hibája, ami kiderült a haza vezető úton. Ezeket a hibákat szeretném orvosolni mielőtt nagyobb bajt csinálnának. (Nem értek [még] annyira az autókhoz, ez az első saját autóm, és szeretném örömömet lelni benne [és a javítgatásába]), ezért fordulok hozzátok, akik a legjobban értetek hozzá!

Az észlelt hiba lista egyenlőre (még nem ismerem az autó lehetőségeit, ezért lehet bővülni fog):

  • Csak egy kulcs van hozzá Sad - kulcsot immobilizerrel , hogy a leggazdaságosabb pótolni? - gondolom nem a márkaszervízen keresztül ..
  • Ami elsőként legjobban aggaszt, hogy: az ESP narancssárga ikon vezetés közben csak úgy kigyullad, ESP OFF gomb nyomkodása ilyenkor nincs hatással rá. Leállítás, újraindítás eltünteti pár percre a sárga ikont, de visszajön később
  • Az egyik helyzetjelző nem világít, milyen izzót kell bele keresnem? - Ha van egy kis műszaki érzékem, otthon ki tudom cserélni, vagy mindenképpen szervizbe kell vinni?
  • A tolató radarok nem működnek, legalábbis tolatáskor egy magasabb, utána meg egy mélyebb hangot ad, és nem sípol többet, hiába közelítek az akadályokhoz... - a PDC érzékelők úgy nézem a helyükön vannak
  • első vezető oldali ülés fűtés nem fűt, de a visszajelző szerint kellene
  • a bal oldali műszercsoport háttérfénye nem világít (a teljes zöld fényt egyébként lehet cserélni mondjuk hideg fehérre?)
  • A másik dolog, ami aggaszt és úgy érzem meg fog gyűlni a bajom: nem találom a nagyképernyős navi kódját - gondolom, ha áram nélkül marad a fejegység, akkor kb ott fejezte be a pályafutását - ezzel lehet kód nélkül mit kezdeni?
  • A NAVI ezt írja ki: "The disk installed is not a MAP DVD" - a NAVI lemeze hátul a CD tár alatti egységben lenne, ami el van rejte, és le kell csavarni a borítást róla?
  • Kaptam az autóval két optikai lemezt, egy CD-t: For High Navigation System - Software Update Disc nyomtatott névvel , illetve egy Ford DVD Navigation System 2003-as lemezt, ezekkel meg tudom javítani az előző hibát, vagy forog a közösség kezén olyan lemez, amivel orvosolni tudom a hibát?
  • Bluetooth-on hogyan lehet a nagy navihoz kapcsolódni, ha telefon kihangosítónak is szeretném használni?
  • Lehetséges AUX-on csatlakozni a rádióhoz audió és/vagy videó jellel, gondolok itt mobiltelefonról zenét játszani/friss navigációt hallgatni, vagy épp tolató kamera képét nézni?
  • Az autó felszereltségi szintjéről hol találhatok információt, illetve a jobb ajtónál lévő kis tábla milyen információkat rejt, mert csak számokat és betűket látok, magyarázat nélkül Sad
  • Az normális, hogy a tompított fény Xenon , a távolsági meg normál halogénnek tűnik? (és a ködlámpa is) - ide milyen típusú izzókra van szükség? - sajnos semmilyen gépkönyvet, szervízkönyvet nem kaptam, így sötétben tapogatózok Sad
  • A hőfok visszajelzésnél ez van : - - - C - gondolom itt is rossz valamelyik szenzor - és mintha ez miatt nem menne a tükörfűtés (ha van)

Bocsássatok meg, ha már feltették ezeket a kérdéseket, nem szeretném az időtöket rabolni, csak egyenlőre nagyon ki van akadva a család többi tagja, hogy miért vettem ilyen "sz@rt" - ami szerintem egyáltalán nem az, és szeretném bebizonyítani, hogy egy csodálatos és élvezhető autó (már csak azért is!), amivel gondolom TI is egyetértetek!
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.10 szombat, 13:56:28 írta Maximusz » Naplózva

Ford Mondeo 2005 (BWY) Turnier 2.2 TDCi M6 Titanium-X Ink-Blue
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #70371 Dátum: 2016.12.10 szombat, 13:00:19 »

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumban, igyekszek visszaolvasni minél többet (igazából már elkezdtem elölről, célom a teljes fórum átolvasása, ami az általános kérdéseket illeti), ezért kérlek bocsássatok meg hogy néhány olyan kérdést teszek fel, ami már valószínűleg szerepelt itt, de tegnap este sikerült megvásárolnom egy német országból 1 hónapja behozott 2.2-es Titanium-X-es (ha minden igaz) kombit, és van jó néhány hibája, ami kiderült a haza vezető úton. Ezeket a hibákat szeretném orvosolni mielőtt nagyobb bajt csinálnának. (Nem értek [még] annyira az autókhoz, ez az első saját autóm, és szeretném örömömet lelni benne [és a javítgatásába]), ezért fordulok hozzátok, akik a legjobban értetek hozzá!

Az észlelt hiba lista egyenlőre (még nem ismerem az autó lehetőségeit, ezért lehet bővülni fog):

  • Ami elsőként legjobban aggaszt, hogy: az ESP narancssárga ikon vezetés közben csak úgy kigyullad, ESP OFF gomb nyomkodása ilyenkor nincs hatással rá. Leállítás, újraindítás eltünteti pár percre a sárga ikont, de visszajön később
  • Az egyik helyzetjelző nem világít, milyen izzót kell bele keresnem? - Ha van egy kis műszaki érzékem, otthon ki tudom cserélni, vagy mindenképpen szervizbe kell vinni?
  • A tolató radarok nem működnek, legalábbis tolatáskor egy magasabb, utána meg egy mélyebb hangot ad, és nem sípol többet, hiába közelítek az akadályokhoz... - a PDC érzékelők úgy nézem a helyükön vannak
  • első vezető oldali ülés fűtés nem fűt, de a visszajelző szerint kellene
  • a bal oldali műszercsoport háttérfénye nem világít (a teljes zöld fényt egyébként lehet cserélni mondjuk hideg fehérre?)
  • A másik dolog, ami aggaszt és úgy érzem meg fog gyűlni a bajom: nem találom a nagyképernyős navi kódját - gondolom, ha áram nélkül marad a fejegység, akkor kb ott fejezte be a pályafutását - ezzel lehet kód nélkül mit kezdeni?
  • A NAVI ezt írja ki: "The disk installed is not a MAP DVD" - a NAVI lemeze hátul a CD tár alatti egységben lenne, ami el van rejte, és le kell csavarni a borítást róla?
  • Kaptam az autóval két optikai lemezt, egy CD-t: For High Navigation System - Software Update Disc nyomtatott névvel , illetve egy Ford DVD Navigation System 2003-as lemezt, ezekkel meg tudom javítani az előző hibát, vagy forog a közösség kezén olyan lemez, amivel orvosolni tudom a hibát?
  • Bluetooth-on hogyan lehet a nagy navihoz kapcsolódni, ha telefon kihangosítónak is szeretném használni?
  • Lehetséges AUX-on csatlakozni a rádióhoz audió és/vagy videó jellel, gondolok itt mobiltelefonról zenét játszani/friss navigációt hallgatni, vagy épp tolató kamera képét nézni?
  • Az autó felszereltségi szintjéről hol találhatok információt, illetve a jobb ajtónál lévő kis tábla milyen információkat rejt, mert csak számokat és betűket látok, magyarázat nélkül Sad
  • Az normális, hogy a tompított fény Xenon , a távolsági meg normál halogénnek tűnik? (és a ködlámpa is) - ide milyen típusú izzókra van szükség? - sajnos semmilyen gépkönyvet, szervízkönyvet nem kaptam, így sötétben tapogatózok Sad

Bocsássatok meg, ha már feltették ezeket a kérdéseket, nem szeretném az időtöket rabolni, csak egyenlőre nagyon ki van akadva a család többi tagja, hogy miért vettem ilyen "sz@rt" - ami szerintem egyáltalán nem az, és szeretném bebizonyítani, hogy egy csodálatos és élvezhető autó (már csak azért is!), amivel gondolom TI is egyetértetek!

Amikor világít az ESP, akkor ki kell olvasni a hibakódot egy ELM+Forscannel. Az segít elindulni a hibakeresésben.
Izzót egyszerű cserélni. Leveszed a hűtőmaszkot (két kis műanyag fütyőke), majd kihúzod a lámpa két fém rögzítő pöckét és már veheted is ki a lámpát. W5W asszem.
Ülésfűtésnél a kanóc szokott megtörni. Erről talán van leírás a FAQ-ban.
Műszercsoportot ki kell szedni és lehet izzót cserélni benne. Ha már ilyet csinálsz, akkor érdemes LED-et belerakni. FAQ-ban van erről is cikk.
Navival ne foglalkozz. Régi térképek vannak csak hozzá. Egy Waze a telefonodon ezerszer többet ér. Kódot talán tudnak itt is mondani, de Ford szerviz biztos.
Xenon D2S, refi H1, ködlámpa ?H11?
Kezelési könyvet innen az oldalról tudsz letölteni.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #70372 Dátum: 2016.12.10 szombat, 13:08:22 »

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumban, igyekszek visszaolvasni minél többet (igazából már elkezdtem elölről, célom a teljes fórum átolvasása, ami az általános kérdéseket illeti), ezért kérlek bocsássatok meg hogy néhány olyan kérdést teszek fel, ami már valószínűleg szerepelt itt, de tegnap este sikerült megvásárolnom egy német országból 1 hónapja behozott 2.2-es Titanium-X-es (ha minden igaz) kombit, és van jó néhány hibája, ami kiderült a haza vezető úton. Ezeket a hibákat szeretném orvosolni mielőtt nagyobb bajt csinálnának. (Nem értek [még] annyira az autókhoz, ez az első saját autóm, és szeretném örömömet lelni benne [és a javítgatásába]), ezért fordulok hozzátok, akik a legjobban értetek hozzá!

Az észlelt hiba lista egyenlőre (még nem ismerem az autó lehetőségeit, ezért lehet bővülni fog):

  • Ami elsőként legjobban aggaszt, hogy: az ESP narancssárga ikon vezetés közben csak úgy kigyullad, ESP OFF gomb nyomkodása ilyenkor nincs hatással rá. Leállítás, újraindítás eltünteti pár percre a sárga ikont, de visszajön később
  • Az egyik helyzetjelző nem világít, milyen izzót kell bele keresnem? - Ha van egy kis műszaki érzékem, otthon ki tudom cserélni, vagy mindenképpen szervizbe kell vinni?
  • A tolató radarok nem működnek, legalábbis tolatáskor egy magasabb, utána meg egy mélyebb hangot ad, és nem sípol többet, hiába közelítek az akadályokhoz... - a PDC érzékelők úgy nézem a helyükön vannak
  • első vezető oldali ülés fűtés nem fűt, de a visszajelző szerint kellene
  • a bal oldali műszercsoport háttérfénye nem világít (a teljes zöld fényt egyébként lehet cserélni mondjuk hideg fehérre?)
  • A másik dolog, ami aggaszt és úgy érzem meg fog gyűlni a bajom: nem találom a nagyképernyős navi kódját - gondolom, ha áram nélkül marad a fejegység, akkor kb ott fejezte be a pályafutását - ezzel lehet kód nélkül mit kezdeni?
  • A NAVI ezt írja ki: "The disk installed is not a MAP DVD" - a NAVI lemeze hátul a CD tár alatti egységben lenne, ami el van rejte, és le kell csavarni a borítást róla?
  • Kaptam az autóval két optikai lemezt, egy CD-t: For High Navigation System - Software Update Disc nyomtatott névvel , illetve egy Ford DVD Navigation System 2003-as lemezt, ezekkel meg tudom javítani az előző hibát, vagy forog a közösség kezén olyan lemez, amivel orvosolni tudom a hibát?
  • Bluetooth-on hogyan lehet a nagy navihoz kapcsolódni, ha telefon kihangosítónak is szeretném használni?
  • Lehetséges AUX-on csatlakozni a rádióhoz audió és/vagy videó jellel, gondolok itt mobiltelefonról zenét játszani/friss navigációt hallgatni, vagy épp tolató kamera képét nézni?
  • Az autó felszereltségi szintjéről hol találhatok információt, illetve a jobb ajtónál lévő kis tábla milyen információkat rejt, mert csak számokat és betűket látok, magyarázat nélkül Sad
  • Az normális, hogy a tompított fény Xenon , a távolsági meg normál halogénnek tűnik? (és a ködlámpa is) - ide milyen típusú izzókra van szükség? - sajnos semmilyen gépkönyvet, szervízkönyvet nem kaptam, így sötétben tapogatózok Sad

Bocsássatok meg, ha már feltették ezeket a kérdéseket, nem szeretném az időtöket rabolni, csak egyenlőre nagyon ki van akadva a család többi tagja, hogy miért vettem ilyen "sz@rt" - ami szerintem egyáltalán nem az, és szeretném bebizonyítani, hogy egy csodálatos és élvezhető autó (már csak azért is!), amivel gondolom TI is egyetértetek!

Szia!

Üdvözlet a klubban!

A saját  tapasztalatok alapján.

ESP lámpa: nekem így kezdődött a műszeregység halála. Nekem a csere megoldotta.
helyzetjelző: T10 izzó vagy LED  https://am-application.osram.info/en   http://mondeo.hu/index.php?topic=10233.0
csere: http://mondeo.hu/index.php?topic=5094.0   https://www.youtube.com/watch?v=j1LDZJWhmCs
műszercsoport izzók: http://mondeo.hu/index.php?topic=4900.0
rádiókód: http://mondeo.hu/index.php?topic=6954.0
felszereltségi szint: https://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do
VIN tábla: http://mondeo.hu/index.php?topic=5305.0
kezelési: http://mondeo.hu/index.php?topic=21677.0
második kulcs: bontósoktól és programozás

Az aláírásodba írd be az autód adait és akkor könnyebben kapsz válaszokat, mert látják a többiek is.

Szerezz be egy ELM327 olvasót és ForScan-t!

Ottó
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.10 szombat, 13:13:36 írta yartam » Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
Maximusz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


E-mail
« Új hozzászólás #70373 Dátum: 2016.12.10 szombat, 14:52:33 »

Szia! - köszönöm szépen a gyors válaszokat! - amit még kihagytam :

  • A hőfok visszajelzésnél ez van : - - - C - gondolom itt is rossz valamelyik szenzor - és mintha ez miatt nem menne a tükörfűtés (ha van)
  • A vezető oldali tükörnek nincs alul kilépőfény világítása - gondolom ezt vagy tükörház cserével, vagy utólagos mondjuk LED beépítésével lehetne orvosolni - mennyire lehet utólag mondjuk 5mm-es ledeket úgy beépíteni, hogy lefele nézzenek? - a Pandámnál megcsináltam Smiley




Szia!

Üdvözlet a klubban!

A saját  tapasztalatok alapján.

ESP lámpa: nekem így kezdődött a műszeregység halála. Nekem a csere megoldotta.
helyzetjelző: T10 izzó vagy LED  https://am-application.osram.info/en   http://mondeo.hu/index.php?topic=10233.0
csere: http://mondeo.hu/index.php?topic=5094.0   https://www.youtube.com/watch?v=j1LDZJWhmCs
műszercsoport izzók: http://mondeo.hu/index.php?topic=4900.0
rádiókód: http://mondeo.hu/index.php?topic=6954.0
felszereltségi szint: https://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do
VIN tábla: http://mondeo.hu/index.php?topic=5305.0
kezelési: http://mondeo.hu/index.php?topic=21677.0
második kulcs: bontósoktól és programozás

Az aláírásodba írd be az autód adait és akkor könnyebben kapsz válaszokat, mert látják a többiek is.

Szerezz be egy ELM327 olvasót és ForScan-t!

Ottó
Naplózva

Ford Mondeo 2005 (BWY) Turnier 2.2 TDCi M6 Titanium-X Ink-Blue
adam0723
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Új hozzászólás #70374 Dátum: 2016.12.10 szombat, 16:42:06 »

Szia! - köszönöm szépen a gyors válaszokat! - amit még kihagytam :

  • A hőfok visszajelzésnél ez van : - - - C - gondolom itt is rossz valamelyik szenzor - és mintha ez miatt nem menne a tükörfűtés (ha van)
  • A vezető oldali tükörnek nincs alul kilépőfény világítása - gondolom ezt vagy tükörház cserével, vagy utólagos mondjuk LED beépítésével lehetne orvosolni - mennyire lehet utólag mondjuk 5mm-es ledeket úgy beépíteni, hogy lefele nézzenek? - a Pandámnál megcsináltam Smiley






Szerintem egyszerűbb beszerezni alapból kilépőfényes tükörházat, mint utólagosan beszerelni. Wink
Naplózva

2004 Ghia 2.0 107kw 4 door.
White Angel
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #70375 Dátum: 2016.12.10 szombat, 21:10:12 »

Sziasztok!

Amikor ELM327 kiolvasót említetek/ajánlatok itt a fórumon, akkor ebbe konkrétan a bluetooth-os "ELM327 mini" is bele tartozik? Tehát ez is tökéletes a házi diagnosztikára?
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70376 Dátum: 2016.12.10 szombat, 21:28:02 »

Sziasztok!

Amikor ELM327 kiolvasót említetek/ajánlatok itt a fórumon, akkor ebbe konkrétan a bluetooth-os "ELM327 mini" is bele tartozik? Tehát ez is tökéletes a házi diagnosztikára?
Igen.
Inkább hibakiolvasás-törlés.pillanatnyi adatok mutatása.
Nekem van,ha érdekel.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.10 szombat, 21:30:56 írta Vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #70377 Dátum: 2016.12.10 szombat, 21:28:45 »

Szia! - köszönöm szépen a gyors válaszokat! - amit még kihagytam :

  • A hőfok visszajelzésnél ez van : - - - C - gondolom itt is rossz valamelyik szenzor - és mintha ez miatt nem menne a tükörfűtés (ha van)
  • A vezető oldali tükörnek nincs alul kilépőfény világítása - gondolom ezt vagy tükörház cserével, vagy utólagos mondjuk LED beépítésével lehetne orvosolni - mennyire lehet utólag mondjuk 5mm-es ledeket úgy beépíteni, hogy lefele nézzenek? - a Pandámnál megcsináltam Smiley




a jobb első lámpa alatt van a külső hőmérő.Azzal van a bajság,és a tükörftésed is azért nem fűt,mert 5fok alatt automatikusan kell működnie.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #70378 Dátum: 2016.12.10 szombat, 21:57:01 »

Igen.
Inkább hibakiolvasás-törlés.pillanatnyi adatok mutatása.
Nekem van,ha érdekel.

Köszi a választ. Elvileg már nekem is van egy csak még nincs itt nálam. Azért kérdeztem rá, mert láttam, hogy mini kerül majd hozzám, azt meg nem tudtam eldönteni, hogy mitől mini a mini. Kevesebb a tudása gondolom.  smile
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #70379 Dátum: 2016.12.10 szombat, 21:59:09 »

Ja és még egy olyan gyors kérdés, hogy az én kocsimban hol is találok rá az OBD II csatlakozóra? Vagy minden MK3-as autónál ugyan ott van?
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70380 Dátum: 2016.12.10 szombat, 22:01:38 »

Ja és még egy olyan gyors kérdés, hogy az én kocsimban hol is találok rá az OBD II csatlakozóra? Vagy minden MK3-as autónál ugyan ott van?
Egy kicsit visszaolvasol,ezen az oldal tetején belinkeltem már.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #70381 Dátum: 2016.12.10 szombat, 23:39:44 »

Ja és még egy olyan gyors kérdés, hogy az én kocsimban hol is találok rá az OBD II csatlakozóra? Vagy minden MK3-as autónál ugyan ott van?
bal térd előtt kell lehúzni a műszerfal mögül.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #70382 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 00:09:39 »

Köszönöm meglesz  wave
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #70383 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 12:00:20 »

Próbáltuk ma az említett ELM327 mini Bluetooth-os (kis kék) hibakód kiolvasót + Forscan Demo. De a Forscan Demo valami olyat írt ki, hogy "vegyünk eredeti OBD 2 kiolvasót", így nem is sikerült vele semmit csinálni. Tehát akkor ezek a 2-3000Ft-os kínai vackok használhatatlanok? Pontosan milyen ELM327 típusú kiolvasót ajánlatok ami mondjuk Bluetooth-os is és tuti működik?
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70384 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 12:29:28 »

Próbáltuk ma az említett ELM327 mini Bluetooth-os (kis kék) hibakód kiolvasót + Forscan Demo. De a Forscan Demo valami olyat írt ki, hogy "vegyünk eredeti OBD 2 kiolvasót", így nem is sikerült vele semmit csinálni. Tehát akkor ezek a 2-3000Ft-os kínai vackok használhatatlanok? Pontosan milyen ELM327 típusú kiolvasót ajánlatok ami mondjuk Bluetooth-os is és tuti működik?
Szia.
Azt akartam írni még,hogy ha nem működik,nálam van olyan ami jó Fordhoz és működik is. vigyor3
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Peti06
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új hozzászólás #70385 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 12:45:24 »

Szia.
Azt akartam írni még,hogy ha nem működik,nálam van olyan ami jó Fordhoz és működik is. vigyor3

De ez a "mini" kék? Vagy neked melyik fajta van?
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2.0 Benzin (2004)
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70386 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 12:47:56 »

De ez a "mini" kék? Vagy neked melyik fajta van?
küldtem üzenetet.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #70387 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 15:35:54 »

Próbáltuk ma az említett ELM327 mini Bluetooth-os (kis kék) hibakód kiolvasót + Forscan Demo. De a Forscan Demo valami olyat írt ki, hogy "vegyünk eredeti OBD 2 kiolvasót", így nem is sikerült vele semmit csinálni. Tehát akkor ezek a 2-3000Ft-os kínai vackok használhatatlanok? Pontosan milyen ELM327 típusú kiolvasót ajánlatok ami mondjuk Bluetooth-os is és tuti működik?

Próbáld meg azt, hogy megnyitod a forscant, majd rákattintasz a fogaskerékre (alulról a második) majd a demo mód négyzetéből kiveszed a pipát. Amúgy tapasztalatok szerint a vezeték nélküli cuccok nem teljesen kapcsolatbiztosak. Az USB-s+laptop a legjobb megodás
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #70388 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 15:39:31 »

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumban, igyekszek visszaolvasni minél többet (igazából már elkezdtem elölről, célom a teljes fórum átolvasása, ami az általános kérdéseket illeti), ezért kérlek bocsássatok meg hogy néhány olyan kérdést teszek fel, ami már valószínűleg szerepelt itt, de tegnap este sikerült megvásárolnom egy német országból 1 hónapja behozott 2.2-es Titanium-X-es (ha minden igaz) kombit, és van jó néhány hibája, ami kiderült a haza vezető úton. Ezeket a hibákat szeretném orvosolni mielőtt nagyobb bajt csinálnának. (Nem értek [még] annyira az autókhoz, ez az első saját autóm, és szeretném örömömet lelni benne [és a javítgatásába]), ezért fordulok hozzátok, akik a legjobban értetek hozzá!

Az észlelt hiba lista egyenlőre (még nem ismerem az autó lehetőségeit, ezért lehet bővülni fog):

  • Csak egy kulcs van hozzá Sad - kulcsot immobilizerrel , hogy a leggazdaságosabb pótolni? - gondolom nem a márkaszervízen keresztül ..
  • Ami elsőként legjobban aggaszt, hogy: az ESP narancssárga ikon vezetés közben csak úgy kigyullad, ESP OFF gomb nyomkodása ilyenkor nincs hatással rá. Leállítás, újraindítás eltünteti pár percre a sárga ikont, de visszajön később
  • Az egyik helyzetjelző nem világít, milyen izzót kell bele keresnem? - Ha van egy kis műszaki érzékem, otthon ki tudom cserélni, vagy mindenképpen szervizbe kell vinni?
  • A tolató radarok nem működnek, legalábbis tolatáskor egy magasabb, utána meg egy mélyebb hangot ad, és nem sípol többet, hiába közelítek az akadályokhoz... - a PDC érzékelők úgy nézem a helyükön vannak
  • első vezető oldali ülés fűtés nem fűt, de a visszajelző szerint kellene
  • a bal oldali műszercsoport háttérfénye nem világít (a teljes zöld fényt egyébként lehet cserélni mondjuk hideg fehérre?)
  • A másik dolog, ami aggaszt és úgy érzem meg fog gyűlni a bajom: nem találom a nagyképernyős navi kódját - gondolom, ha áram nélkül marad a fejegység, akkor kb ott fejezte be a pályafutását - ezzel lehet kód nélkül mit kezdeni?
  • A NAVI ezt írja ki: "The disk installed is not a MAP DVD" - a NAVI lemeze hátul a CD tár alatti egységben lenne, ami el van rejte, és le kell csavarni a borítást róla?
  • Kaptam az autóval két optikai lemezt, egy CD-t: For High Navigation System - Software Update Disc nyomtatott névvel , illetve egy Ford DVD Navigation System 2003-as lemezt, ezekkel meg tudom javítani az előző hibát, vagy forog a közösség kezén olyan lemez, amivel orvosolni tudom a hibát?
  • Bluetooth-on hogyan lehet a nagy navihoz kapcsolódni, ha telefon kihangosítónak is szeretném használni?
  • Lehetséges AUX-on csatlakozni a rádióhoz audió és/vagy videó jellel, gondolok itt mobiltelefonról zenét játszani/friss navigációt hallgatni, vagy épp tolató kamera képét nézni?
  • Az autó felszereltségi szintjéről hol találhatok információt, illetve a jobb ajtónál lévő kis tábla milyen információkat rejt, mert csak számokat és betűket látok, magyarázat nélkül Sad
  • Az normális, hogy a tompított fény Xenon , a távolsági meg normál halogénnek tűnik? (és a ködlámpa is) - ide milyen típusú izzókra van szükség? - sajnos semmilyen gépkönyvet, szervízkönyvet nem kaptam, így sötétben tapogatózok Sad
  • A hőfok visszajelzésnél ez van : - - - C - gondolom itt is rossz valamelyik szenzor - és mintha ez miatt nem menne a tükörfűtés (ha van)

Bocsássatok meg, ha már feltették ezeket a kérdéseket, nem szeretném az időtöket rabolni, csak egyenlőre nagyon ki van akadva a család többi tagja, hogy miért vettem ilyen "sz@rt" - ami szerintem egyáltalán nem az, és szeretném bebizonyítani, hogy egy csodálatos és élvezhető autó (már csak azért is!), amivel gondolom TI is egyetértetek!

Lehet,hogy csak nincs rendesen összedugva a csatlakozójával. De lehet vezetékszakadás is.
Ilyet keress:

Naplózva
Atta20
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 252



E-mail
« Új hozzászólás #70389 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 18:24:26 »

Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem, hogy a xenonos fényszórónak a projektoránál van egy fémlemez és azon egy kallantyú. Tudja valaki, hogy mire szolgál az a kallantyú?
Naplózva

Ford Mondeo Ghia  2002 1.8 benzin (92kw)
Ford Mondeo ST-Tdci 2006 2.2 diesel (114kw)
Lakhely: Bátonyterenye
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #70390 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 18:33:12 »

Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem, hogy a xenonos fényszórónak a projektoránál van egy fémlemez és azon egy kallantyú. Tudja valaki, hogy mire szolgál az a kallantyú?

Átkapcsolhatod a "balkormányos módról", hogy ne vakítson az angoloknál.Vagy ha angol a lámpád akkor meg azért, hogy ne vakítson itthon.
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #70391 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 18:58:21 »

Sziasztok!
Tegnap haza fele menet közben egy nagyobb gázadásnál, el kezdett villogni a malac farok és nagyon hangos, kopogós lett az autó.
Hazaértem, kiolvastam a hibát; "P2338 - henger 3 kopogás szabályozási határ elért"
Sajnos csütörtökön tudok csak a szerelőmhöz menni, mert akkor ér rá, de addig olvasgattam. Lehetséges valóban , hogy ez a hiba nem feltétlenül rossz porlasztó hibáját jelenti, hanem csak "újra kell programozni".
Illetve , hogy csütörtökön be tudok e így menni az autóval a szerelőhöz (15km) nem teszek az autóba kárt?
Komplett rendszer amúgy 2 éve lett felújítva (porlasztók+magasnyomású) a 120e km-t mentem vele azóta.
Csak azért próbálok infót gyűjteni, hogy mire számíthatok, mivel nem nagyon értek ennyire hozzá.
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm.

farika.
 worship worship

szia nálam is ez volt a helyzet. kb juniusban. fel vittem a filep dieselhez kb 100 km volt ujra kodolták es jo lett az auto. kb 38000 ft volt
utána el vittem a godollodieselhez be mertek a porlasztokat (ki vettek) es semmi gond vele,
nekem is azt mondtak nem er semmit a kodolas azert vittem el inkabb godolore is. én el mentem azota vele kb 5000km es semmi gond nincs.
dunaujvaros - waghausel

ez az en velemenyem. egy probat megerne szerintem
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.11 vasárnap, 19:05:45 írta adrian007 » Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #70392 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 19:03:47 »

sziasztok

Szilikon turbocso szetet keresnek. nezegettem ebay, angol oldal stb.. nem talalok.

hatul van az egr szelep.

olyan szetet talalok ahol elol van az egr .... Sad

tudna valaki segiteni hogy egyaltalan letezik az enyemhez ilyen szilikon cucc??

valaszotokat koszonom elore is.
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
Atta20
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 252



E-mail
« Új hozzászólás #70393 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 19:19:22 »

Átkapcsolhatod a "balkormányos módról", hogy ne vakítson az angoloknál.Vagy ha angol a lámpád akkor meg azért, hogy ne vakítson itthon.

Köszönöm szépen a választ. És azt megtudod mondani, hogy melyik állás a balkormányos? Megtakarítottam a projektort, de sajnos a bal oldali lámpánál nem emlékszem, hogyan állt a kallantyú.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia  2002 1.8 benzin (92kw)
Ford Mondeo ST-Tdci 2006 2.2 diesel (114kw)
Lakhely: Bátonyterenye
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70394 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 19:22:05 »

sziasztok

Szilikon turbocso szetet keresnek. nezegettem ebay, angol oldal stb.. nem talalok.

hatul van az egr szelep.

olyan szetet talalok ahol elol van az egr .... Sad

tudna valaki segiteni hogy egyaltalan letezik az enyemhez ilyen szilikon cucc??

valaszotokat koszonom elore is.
Szia.
5 sebességeshez.
Talán jó de nem biztos(azt írja,hogy ok)
http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-TDCi-5-SPEED-KIT-MK3-INTERCOOLER-BOOST-TURBO-EGR-SILICONE-HOSE-KIT-/300866246818?refid=store&ssPageName=STORE:HTMLBUILDER:SIMPLEITEM
van 6-oshoz is.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #70395 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 19:55:42 »


szia. ezt néztem én is. de valaki azt mondja nem jo valaki azt hogy jo.

na most akkor mi van Smiley Smiley Smiley

meg vennem ha valaki azt mondja hogy 100% hogy jo.

ezt ki tudna vajon megmondani? Smiley Smiley
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #70396 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 20:06:49 »

szia. ezt néztem én is. de valaki azt mondja nem jo valaki azt hogy jo.

na most akkor mi van Smiley Smiley Smiley

meg vennem ha valaki azt mondja hogy 100% hogy jo.

ezt ki tudna vajon megmondani? Smiley Smiley
amit lenkeltek az 5sebességeshez jó. eljen



A hatosé más alakzat: http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-TDCi-2-0-2-2-MK3-INTERCOOLER-BOOST-TURBO-EGR-SILICONE-HOSE-KIT/301009009084?_trksid=p2047675.c100623.m-1&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D38661%26meid%3D5e1439f44dd44166bcb8249898b4031d%26pid%3D100623%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D300866246818
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #70397 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 20:11:24 »

bár én körülnéznék az alin is hogy van-e,mert 12e ft a szettárak....

https://www.aliexpress.com/item/Intercooler-Boost-Turbo-Egr-Silicone-Hose-For-Ford-Mondeo-Tdci-2-0-2-2-MK3-color/32736576256.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_10065_117_10068_114_115_113_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_426_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051,searchweb201603_8&btsid=a658f5ee-1ef1-466c-be37-8be838aa640d
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70398 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 20:17:27 »

amit lenkeltek az 5sebességeshez jó. eljen


Csak ötöse van.
+1 a ракета  eplus2
Ali azért olcsóbb. worship
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.11 vasárnap, 20:19:26 írta Vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #70399 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 20:26:54 »


köszi alf Smiley  worship

igen 5 seb van nekem!

akkor amit linkeltel meg is rendelem jovoheten Smiley

csak sokan mondtak hogy azert nem jo nekem ez, mert hatul van az egr szelep a turbo alatt. oda mas fajta szett kell. de ezek szerint nem Smiley

jol nezem kb 1 honap a szallitas?

1 jo nemet sort vigyek haza ?? Smiley  nyes

koszi megegyszer  worship worship
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
Oldalak: 1 ... 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 [1408] 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.118 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.