Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 09:39:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2289283 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #1100 Dátum: 2010.10.06 szerda, 21:46:14 »

Azért kérdem,mert ha műanyag van benne és mondjuk csak repedt,akkor mozoghat az üveg benne.Eredménye,hogy egyszer rendesen mozog,egyszer nem ahogy épp megáll az üveg.Kárpit le és már ki is derül,10 perc munka.

Az biztos, hogy az első ablakoknál meg van már kopva a szerkezet, mert letekert ablaknál zörög, és néha fent kicsit bebillen az üveg, de a hátsóknál nem tapasztaltam még ilyet. Ha egyszer rászánom magam, szétkapom majd, és megnézem, mi a helyzet. Az első emelőszerkezeteket szerintem kompletten cseréltetni fogom tavasszal, és nem lenne rossz beruházni egy garnitúra új vízlehúzó gumira sem, mert azok is elég tré állapotban vannak. 11 év, 304ezer kilóméter, nem újszerű a gép. szomoru1
 De megy! eplus2
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #1101 Dátum: 2010.10.07 csütörtök, 20:56:26 »

Azért kérdem,mert ha műanyag van benne és mondjuk csak repedt,akkor mozoghat az üveg benne.Eredménye,hogy egyszer rendesen mozog,egyszer nem ahogy épp megáll az üveg.Kárpit le és már ki is derül,10 perc munka.

 Ma kis huzavona után elindult a bal hátsó ablak is. Lehet, hogy kicsit be volt állva. Ahogy mondtam, volt már ilyen, de akkor mindkét hátsó ablak fent maradt, utána meg működtek. Most kicsit nyomkodtam fel-le, először csak erőlködött egy helyben, aztán elindult. A lényeg, hogy működik. eljen taps wave
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1102 Dátum: 2010.10.07 csütörtök, 22:58:59 »

Ma kis huzavona után elindult a bal hátsó ablak is. Lehet, hogy kicsit be volt állva. Ahogy mondtam, volt már ilyen, de akkor mindkét hátsó ablak fent maradt, utána meg működtek. Most kicsit nyomkodtam fel-le, először csak erőlködött egy helyben, aztán elindult. A lényeg, hogy működik. eljen taps wave
Azért csak óvatosan.Nálam is így indult a pirosnál,aztán majd beszartam,amikor lezúgott mellettem az üveg télen.Akkor tudtam meg,hogy a régi fajta üvegbefogó műanyag.Gondolom repedt volt,aztán a hidegben eltört,mert akkor is be volt szorulva za üveg.Kicseréltem az alu-ra és soha többet nem volt ilyen gondom.
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #1103 Dátum: 2010.10.08 péntek, 08:43:57 »

Azért csak óvatosan.Nálam is így indult a pirosnál,aztán majd be***tam,amikor lezúgott mellettem az üveg télen.Akkor tudtam meg,hogy a régi fajta üvegbefogó műanyag.Gondolom repedt volt,aztán a hidegben eltört,mert akkor is be volt szorulva za üveg.Kicseréltem az alu-ra és soha többet nem volt ilyen gondom.

 Így, hogy az első üveg is kicsit billeg, nekem is eszembe jutott már, hogy szétkapom az ajtókat, csak semmi kedvem bütykölni. Pedig egy kis kenőanyag is biztos jót tenne neki. Jövőre, ha marad ilyen "luxusra" lóvé, akkor veszek új vízlehúzó gumikat, és lehet, hogy a komplett ablakemelő szerkezeteket is kicserél(tet)em, mert zavar a zörgés is. Akkor talán rászánom magam, és újra lefújom a belső kilincspaneleket is, mert az első festésem elég ramatyul sikerült. nyes És ezzel egy időben ki lehetne takarítani, és be lehetne olajozni a külső kilincseimet is. Lenne mit csinálni még a gépen.
Naplózva
jancsika69
Vendég
« Új hozzászólás #1104 Dátum: 2010.10.10 vasárnap, 14:11:55 »

Sziasztok. Adott egy MK2 97-es 2.oi limuzin mondeo, kérdésem az, hogy, hogyan működik nektek a hátsó zár rész. Nekem nem működik a központi zár, de tervezem, hogy mind a négy ajtó +csomagtartó helyén újra csináltatom, mert meg vannak teljesen halva. Most jelenleg csak akkor tudom ki nyitani ha a kulcsot beteszem és elfordítom jobbra. Van valami jelentősége, hogy be nyomom a zár rendszert? Mert erre semmit sem reagál!!
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #1105 Dátum: 2010.10.10 vasárnap, 17:47:46 »

Üdv!
Ha a csomagtartó-nyitó gombra gondolsz, az nálam a következőképpen műxik: ha zárva a kocsi (központi zár), bedugom a kulcsot, fordítom jobbra, és nyitja. Ha nyitva az autó, benyomom a gombot és nyílik a csomitartó. Utóbbi esetben nem szoktam kulccsal nyitni. Ha nálad gond van, és ha működni fog a kp-zárad, érdemes jól kitisztítani a zárakat (ha már úgyis szét lesz szedve - gondolom -).
Sok sikert!
Naplózva
jancsika69
Vendég
« Új hozzászólás #1106 Dátum: 2010.10.10 vasárnap, 19:03:26 »

Üdv!
Ha a csomagtartó-nyitó gombra gondolsz, az nálam a következőképpen műxik: ha zárva a kocsi (központi zár), bedugom a kulcsot, fordítom jobbra, és nyitja. Ha nyitva az autó, benyomom a gombot és nyílik a csomitartó. Utóbbi esetben nem szoktam kulccsal nyitni. Ha nálad gond van, és ha működni fog a kp-zárad, érdemes jól kitisztítani a zárakat (ha már úgyis szét lesz szedve - gondolom -).
Sok sikert!

Köszönöm szépen, sokat segítettél, most már minden tiszta. Nekem nem működik akkor, mert minden estben kulcssal kell kinyítanom. De veszem a a fáradtságot és meg nézem mi lehet a probléma. Valószinű, hogy meg van halva a hátsó központi egységem is és azért nem nyit nekem. szomoru1
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #1107 Dátum: 2010.10.10 vasárnap, 20:23:02 »

Köszönöm szépen, sokat segítettél, most már minden tiszta. Nekem nem működik akkor, mert minden estben kulcssal kell kinyítanom. De veszem a a fáradtságot és meg nézem mi lehet a probléma. Valószinű, hogy meg van halva a hátsó központi egységem is és azért nem nyit nekem. szomoru1

Örülök, hogy kicsit segítettem!
Ha a kp-zárad komplett halott, szerintem nézd meg a vezérlőjét. Elképzelhető, hogy a záraknál semmi gond, de a vezérlő nem teszi a dolgát, és így nem műxik semmi. Van hozzá biztosíték (meg talán relé, de ezt majd nálam okosabbak javítják), hátha ott van valahol nyányé. Hajrá! Franyákos lesz, ha működni fog! Wink
 integet2
Naplózva
jancsika69
Vendég
« Új hozzászólás #1108 Dátum: 2010.10.10 vasárnap, 20:34:10 »

Sajnos el kell, hogy keseritselek, de az van, hogy belülről mikor zárom akkor hallom, hogy a relé kattan, tehát küldi a jelet, és egyszer még a kábeleket is lemértük egy haverral, az is rendben volt. Rajta leszek, hogy mind az 5 zárt kicseréljék és akkor minden rendben lesz. hehe
Naplózva
Robika
Vendég
« Új hozzászólás #1109 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 16:00:03 »

Üdvözlet márkatársak!
Csináltam egy hülyeséget, mégpedig azt, hogy a rendszámvilágítás búráját úgy akartam levenni, hogy a világítás ment. Erre úgy reagált, hogy kialudt mindkét rendszámmegvilágító izzó. Sőt, belül a műszerfalvilágítás is. Mit rontottam el? Hogy tudom orvosolni? Apróság, de rettenetesen bosszant a dolog. A biztosítékokat megnéztem a motortérben, ott mindent rendben találtam. Ha esetleg valaki tudna ebben segíteni azt nagyon megköszönném! Smiley
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1110 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 16:05:00 »

Üdvözlet márkatársak!
Csináltam egy hülyeséget, mégpedig azt, hogy a rendszámvilágítás búráját úgy akartam levenni, hogy a világítás ment. Erre úgy reagált, hogy kialudt mindkét rendszámmegvilágító izzó. Sőt, belül a műszerfalvilágítás is. Mit rontottam el? Hogy tudom orvosolni? Apróság, de rettenetesen bosszant a dolog. A biztosítékokat megnéztem a motortérben, ott mindent rendben találtam. Ha esetleg valaki tudna ebben segíteni azt nagyon megköszönném! Smiley
kormány alatt is van egy biztosítéktábla, ott keresd meg a bűnöst
Naplózva
Robika
Vendég
« Új hozzászólás #1111 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 16:06:53 »

kormány alatt is van egy biztosítéktábla, ott keresd meg a bűnöst
Sejtettem, hogy van még valahol, köszönöm szépen!
Egy másik kérdés: a kilincsvilágítás izzójának cseréjéhez le kell venni az ajtókárpitot?
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #1112 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 16:07:30 »

Üdvözlet márkatársak!
Csináltam egy hülyeséget, mégpedig azt, hogy a rendszámvilágítás búráját úgy akartam levenni, hogy a világítás ment. Erre úgy reagált, hogy kialudt mindkét rendszámmegvilágító izzó. Sőt, belül a műszerfalvilágítás is. Mit rontottam el? Hogy tudom orvosolni? Apróság, de rettenetesen bosszant a dolog. A biztosítékokat megnéztem a motortérben, ott mindent rendben találtam. Ha esetleg valaki tudna ebben segíteni azt nagyon megköszönném! Smiley
Hali!
Pedig úgy tűnik, hogy a biztosíték lesz a gond. Nézd meg az utastérben a biztosító táblát, a műszerfal alsó részén van, elég eldugott helyen. Nézz be a műszerfalba alulról, a kormánytól balra. Le lehet hajtani. Én sem találtam meg egykönnyen, de ott van. vigyor3 Nekem teljesen be kellett feküdnöm az ülés elé a pedálokhoz, hogy felnézve végre észrevegyem. Remélem érthető, ahogy elmagyaráztam. vigyor2
Naplózva
Robika
Vendég
« Új hozzászólás #1113 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 16:14:29 »

Hali!
Pedig úgy tűnik, hogy a biztosíték lesz a gond. Nézd meg az utastérben a biztosító táblát, a műszerfal alsó részén van, elég eldugott helyen. Nézz be a műszerfalba alulról, a kormánytól balra. Le lehet hajtani. Én sem találtam meg egykönnyen, de ott van. vigyor3 Nekem teljesen be kellett feküdnöm az ülés elé a pedálokhoz, hogy felnézve végre észrevegyem. Remélem érthető, ahogy elmagyaráztam. vigyor2

Pont most jöttem vissza a gariból, egy részletesebb helyzetleírásért, de sikerült a gondolataimban olvasni Cheesy Na nekifekszek hátha meglessz a kis pimasz:D Írok ha megvan.
Naplózva
Robika
Vendég
« Új hozzászólás #1114 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 16:28:57 »

Sikerült! Tényleg nagyon el volt dugva az a biztosíték tábla, az életbe nem találtam volna meg. Köszönöm szépen!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1115 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 16:42:47 »

Sejtettem, hogy van még valahol, köszönöm szépen!
Egy másik kérdés: a kilincsvilágítás izzójának cseréjéhez le kell venni az ajtókárpitot?
nem, csak a kilincsborítást
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #1116 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 17:13:20 »

Sikerült! Tényleg nagyon el volt dugva az a biztosíték tábla, az életbe nem találtam volna meg. Köszönöm szépen!

Én sem találtam volna meg, ha nem írják itt a klubban, hogy hol van. vigyor3 wave
Naplózva
Jimie5
Vendég
« Új hozzászólás #1117 Dátum: 2010.10.21 csütörtök, 18:23:53 »

Bocsánat, ez rossz helyre ment.  wave

« Utoljára szerkesztve: 2010.10.21 csütörtök, 19:10:37 írta Jimie5 » Naplózva
joy69
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új hozzászólás #1118 Dátum: 2010.10.22 péntek, 17:44:02 »

Segitsetek légyszi
vettem egy uj motorvezérlöt (bontott)
de nem fogadja el az immobil...
mit lehet ilyenkor csinálni?
ki lehet iktatni?
Naplózva

MK-III  1.8 Benzin
2003.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1119 Dátum: 2010.10.25 hétfő, 08:10:22 »

Segitsetek légyszi
vettem egy uj motorvezérlöt (bontott)
de nem fogadja el az immobil...
mit lehet ilyenkor csinálni?
ki lehet iktatni?

Irány egy Ford szervíz, rá kell programozni, más megoldás nincs.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
joy69
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új hozzászólás #1120 Dátum: 2010.10.25 hétfő, 13:42:47 »

Irány egy Ford szervíz, rá kell programozni, más megoldás nincs.
Köszi..
szóval semmi más ügyeskedéssel
nem tudom elinditani a járgányt?
nem lehet ezt az egész immobiliesert kidobni?
és összekötök két szál vezetéket...stb?
 Roll Eyes
Naplózva

MK-III  1.8 Benzin
2003.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1121 Dátum: 2010.10.25 hétfő, 14:04:14 »

Köszi..
szóval semmi más ügyeskedéssel
nem tudom elinditani a járgányt?
nem lehet ezt az egész immobiliesert kidobni?
és összekötök két szál vezetéket...stb?
 Roll Eyes

Más megoldás nincs!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #1122 Dátum: 2010.10.26 kedd, 08:49:30 »

Sziasztok!

Réges-régen fusim mester írta itt a fórumon, hogy a központi zár párás-esős időben nyitás utáni azonnali visszazárását a zár egy sealant grey  nevezető gyurma szerű tömítöanyag szigetelésével lehet megszüntetni. Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet ezt az anyagot kapni, mert a neten itthoni forgalmazót nem találok. Vagy esetleg mit lehetne használni e helyett ami megfelelő?

Üdv.
Naplózva
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #1123 Dátum: 2010.10.26 kedd, 10:25:30 »

Sziasztok!

Réges-régen fusim mester írta itt a fórumon, hogy a központi zár párás-esős időben nyitás utáni azonnali visszazárását a zár egy sealant grey  nevezető gyurma szerű tömítöanyag szigetelésével lehet megszüntetni. Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet ezt az anyagot kapni, mert a neten itthoni forgalmazót nem találok. Vagy esetleg mit lehetne használni e helyett ami megfelelő?

Üdv.

ez engem is érdekelne és az is, h hova is kell tenni ezt a gyurmát?
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #1124 Dátum: 2010.10.26 kedd, 19:54:12 »

az általános topikban egy társ keresi a tolatólámpa kapcsolót segitsetek már neki én lehet rossz irányba terelem
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1125 Dátum: 2010.10.26 kedd, 20:14:46 »

az általános topikban egy társ keresi a tolatólámpa kapcsolót segitsetek már neki én lehet rossz irányba terelem
mk3-nál a váltón van. szerintem meg lehetne nézni ott is
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1126 Dátum: 2010.10.26 kedd, 21:44:50 »

mk3-nál a váltón van. szerintem meg lehetne nézni ott is
tudtommal az egyes kettesnél is a váltón van.Írták többen is,hogy behalt,valami műanyag prücök szokott kikopni.Szét még nem szedtem,mert eddig nem volt vele gondom.
Naplózva
jokohr
Vendég
« Új hozzászólás #1127 Dátum: 2010.10.27 szerda, 14:05:34 »

Sziasztok!
Most írok először ezen a fórúmon.
Van egy 12 éves MK2. Általában a kisebb dolgokat igyekszem megjavítani egyedül.
Most a központzár kezd furcsán viselkedni, gondoltam megkérdezlek titeket nem találkoztatok hasonlóval. 
Véletlenszerűen a távirányítóra (riasztó) vagy bezár vagy nem. Mikor nem akkor a baloldali ajtónál kulccsal sem tudom zárni (csak a baloldali ajtót). A jobb oldali ajtó simán körbezárja az összes zárat. Elektromos hibára gyanakszom (baloldali ajtó kábelköteg, sérülés, szigetelés) mert van hogy hibátlanul működik, van hogy menetközben bezár, ekkor is csak a jobb oldali ajtónál tudom belülről nyitni az összest.
Ha van valakinek tapasztalata hogy hól érdemes kezdeni a vizsgálódást, sokat segítene.
Üdv: Kj

Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1128 Dátum: 2010.10.27 szerda, 16:43:12 »

Sziasztok!
Most írok először ezen a fórúmon.
Van egy 12 éves MK2. Általában a kisebb dolgokat igyekszem megjavítani egyedül.
Most a központzár kezd furcsán viselkedni, gondoltam megkérdezlek titeket nem találkoztatok hasonlóval. 
Véletlenszerűen a távirányítóra (riasztó) vagy bezár vagy nem. Mikor nem akkor a baloldali ajtónál kulccsal sem tudom zárni (csak a baloldali ajtót). A jobb oldali ajtó simán körbezárja az összes zárat. Elektromos hibára gyanakszom (baloldali ajtó kábelköteg, sérülés, szigetelés) mert van hogy hibátlanul működik, van hogy menetközben bezár, ekkor is csak a jobb oldali ajtónál tudom belülről nyitni az összest.
Ha van valakinek tapasztalata hogy hól érdemes kezdeni a vizsgálódást, sokat segítene.
Üdv: Kj


Nálam az volt eddig a megoldás,hogy addig próbáltam bezárni,amíg nem sikerült (jobb hátsó ilyen...) Igaz,nekem akkor csinálja,ha leveszem az akkusarut és visszateszem.Miért,nem tudom.A másik megoldás,hogy kikapcsolom-bekapcsolom a riasztót és akkor is megjavul.
Naplózva
imi111
Vendég
« Új hozzászólás #1129 Dátum: 2010.10.27 szerda, 19:52:04 »

.
Ha van valakinek tapasztalata hogy hól érdemes kezdeni a vizsgálódást, sokat segítene.
Üdv: Kj


Nekem hasonló problémáim akadtak és az lett a vége, hogy zárat kellet cserélnem, mk2-től veszem, már ott tartok, hogy egy eredeti a többit cseréltem, amiket kiszedtem szétszedtem
És a zár elektronika adja meg magát, de mk2 is azt mondja ez típus hiba, 14 000Ft ad 1 garnitúra zárat, szerintem megéri cserélni ami rossz, mert  eleinte kínlódtam vele, de csere nélkül rövid ideig javult meg, akár mit csináltam vele.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1130 Dátum: 2010.10.27 szerda, 20:53:59 »

Nekem hasonló problémáim akadtak és az lett a vége, hogy zárat kellet cserélnem, mk2-től veszem, már ott tartok, hogy egy eredeti a többit cseréltem, amiket kiszedtem szétszedtem
És a zár elektronika adja meg magát, de mk2 is azt mondja ez típus hiba, 14 000Ft ad 1 garnitúra zárat, szerintem megéri cserélni ami rossz, mert  eleinte kínlódtam vele, de csere nélkül rövid ideig javult meg, akár mit csináltam vele.

Ezzel most megnyugtattál...egy zárcsere nem volt betervezve...
Naplózva
jokohr
Vendég
« Új hozzászólás #1131 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 08:18:00 »

Ezzel most megnyugtattál...egy zárcsere nem volt betervezve...

Megvizsgálom a baloldali ajtó kábelkorbácsának az épséget .. első lépésnek ... amint lesz időm.
Naplózva
zolka87
Vendég
« Új hozzászólás #1132 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 20:01:52 »

Sziasztok! Kérlek segítsetek! Mk2-es mondeóm van benzines 1.8as és olyan gondom van vele, hogy az olajnyomás visszajelző lámpa egyeltalán nem világít! Kiszedtem a műszerfalat és az izzó jó benne! Amikor csak a gyújtást teszem rá már akkor kellene neki világítani és mikor beindítom el kellene aludni azt tudom! De semikor sem világít! Mi lehet a probléma?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1133 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 20:20:39 »

Sziasztok! Kérlek segítsetek! Mk2-es mondeóm van benzines 1.8as és olyan gondom van vele, hogy az olajnyomás visszajelző lámpa egyeltalán nem világít! Kiszedtem a műszerfalat és az izzó jó benne! Amikor csak a gyújtást teszem rá már akkor kellene neki világítani és mikor beindítom el kellene aludni azt tudom! De semikor sem világít! Mi lehet a probléma?
Hát például megnézhetnéd az olajgomba csatlakozóját.A tűzfal felől van a blokkba csavarva.Húzd le a csatit,szórd meg wd-40-nel amíg kijön a trutyi,aztán dugd vissza.
Naplózva
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #1134 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 21:07:41 »

Sziasztok,

Csinált mar itt valaki rejtett kapcsolót az autójába? Szeretnek csinálni, csak nem tudom hogy kezdjek neki...

L
Naplózva
zolka87
Vendég
« Új hozzászólás #1135 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 21:54:56 »

Hát például megnézhetnéd az olajgomba csatlakozóját.A tűzfal felől van a blokkba csavarva.Húzd le a csatit,szórd meg wd-40-nel amíg kijön a trutyi,aztán dugd vissza.
Le kell vennem valamit hogy hozzáférjek a csatihoz?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1136 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 22:22:58 »

Le kell vennem valamit hogy hozzáférjek a csatihoz?
Hát,felülről nézve ott a szívósor,azon macerás keresztül erőszakolni a karod.De ha eléggé megemeled vagy aknára állsz,akkor hozzá lehet férni alulról.
Naplózva
djcosworth
Vendég
« Új hozzászólás #1137 Dátum: 2010.10.29 péntek, 19:25:26 »

Sziasztok
Kérdés kérés és egyben segítség Alapjárat ingadozás? Mitől lehet az én mondeom 1997 Mk.2 1.8 bezines
nem értem miért ingadozik az alapjáratom és van mikor egy két henger ki hagy?
ha tud valaki segíteni az írjon mert már nem tudom mi lehet a hiba előre is köszönöm!  Power by cosworth Smiley
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1138 Dátum: 2010.10.29 péntek, 19:39:03 »

Sziasztok
Kérdés kérés és egyben segítség Alapjárat ingadozás? Mitől lehet az én mondeom 1997 Mk.2 1.8 bezines
nem értem miért ingadozik az alapjáratom és van mikor egy két henger ki hagy?
ha tud valaki segíteni az írjon mert már nem tudom mi lehet a hiba előre is köszönöm!  Power by cosworth Smiley
ez hátha segít: http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/rossz_alapjarat_konyve.pdf
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #1139 Dátum: 2010.11.01 hétfő, 15:02:21 »

Sziasztok! A jobb hátsó ablakom gondolt egyet és csak lefelé megy. Lent is maradt  falbav vissza tudom tolni valahogy kézzel? Megmondom őszintén, fogalmam sincs hogyan kezdjek neki, ilyen problémával még nem találkoztam  szomoru1 a kárpitot már leszedtem. SOS köszönöm

Naplózva
Kisördög
Vendég
« Új hozzászólás #1140 Dátum: 2010.11.01 hétfő, 15:21:05 »

Sziasztok!
Olyan gondom van hogy az abs lápám folyamatosan világít!
Valami ötlet mitől lehet?
Jól tudom hogy annak alap helyzetben nem szabad világítani és ha az abs dolgozik akkor pedig villognia kell?
(Az abs müködik rendesen)
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1141 Dátum: 2010.11.01 hétfő, 15:42:07 »

Sziasztok!
Olyan gondom van hogy az abs lápám folyamatosan világít!
Valami ötlet mitől lehet?
Jól tudom hogy annak alap helyzetben nem szabad világítani és ha az abs dolgozik akkor pedig villognia kell?
(Az abs müködik rendesen)
akkor világít folyamatosan,ha gond van.nézd át a csatlakozókat és a jeladókat első körben.
Naplózva
Kisördög
Vendég
« Új hozzászólás #1142 Dátum: 2010.11.01 hétfő, 16:01:06 »

Jól tudom a kipörgésgátló és a abs egy jeladóról veszi a jelet?
Vagy a abs nek hol van jeladója?

Naplózva
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #1143 Dátum: 2010.11.01 hétfő, 16:58:05 »

Kiszedtem az ablakot a mozgatóból, feltoltam és kiékeltem. Már csak az a kérdés: motorcsere? és van-e valakinek eladó? thx
Naplózva
imi111
Vendég
« Új hozzászólás #1144 Dátum: 2010.11.01 hétfő, 17:14:42 »

Kiszedtem az ablakot a mozgatóból, feltoltam és kiékeltem. Már csak az a kérdés: motorcsere? és van-e valakinek eladó? thx
Szia!
MK2 keresd a fórumon neki szinte mindene van 2-es mondihoz
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #1145 Dátum: 2010.11.02 kedd, 11:52:01 »

Hatchback gépem van és a csomagtarto nyito gomb valamiért nem nyitja a csomitartót. Eddig nyitotta. Ötlet? Mi tört vagy mi nem érintkezik. Azt tudom hogy elektromosan megy.

Most akarok majd beépíteni egy utolagos (persze elegáns) csomitartó nyitó gombot a műszerfalra de előtte ezt a hibát kellene megtalálnom.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1146 Dátum: 2010.11.02 kedd, 11:59:05 »

Hatchback gépem van és a csomagtarto nyito gomb valamiért nem nyitja a csomitartót. Eddig nyitotta. Ötlet? Mi tört vagy mi nem érintkezik. Azt tudom hogy elektromosan megy.

Most akarok majd beépíteni egy utolagos (persze elegáns) csomitartó nyitó gombot a műszerfalra de előtte ezt a hibát kellene megtalálnom.
mk3-nál az ajtóban lévő mikrokapcsoló szokott meghalni. ez előjött már nálam is és fórumos 5let alapján egérben lévő kapcsolóval oldottam meg. azóta is tökéletes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
partygabesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


E-mail
« Új hozzászólás #1147 Dátum: 2010.11.02 kedd, 15:23:57 »

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem ! A 1.8TD mondom-ba olyan probléma van ha a világítást(helyzetjelző, tompított) felkapcsolom a szivargyújtó kikapcsol. Van esetleg valami ötletetek van kérlek osszátok meg !
Naplózva

Ford Mondeo Tunier 99' 1.8 TD Ghia
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #1148 Dátum: 2010.11.03 szerda, 17:44:14 »

Hatchback gépem van és a csomagtarto nyito gomb valamiért nem nyitja a csomitartót. Eddig nyitotta. Ötlet? Mi tört vagy mi nem érintkezik. Azt tudom hogy elektromosan megy.

Most akarok majd beépíteni egy utolagos (persze elegáns) csomitartó nyitó gombot a műszerfalra de előtte ezt a hibát kellene megtalálnom.
Nekem is volt ilyen gondom.
Autóvillamosságis nem tudta megcsinálni,de szakítottam egy kis időt és szétszedtem a kapcsoló részét és egy ellenállás volt megégve.
Remélem tudtam segíteni.
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #1149 Dátum: 2010.11.03 szerda, 19:32:09 »

Ma vettem mk2-től egy másik motort, rákötöttem  és sajna azt se hajtja felfelé.  falbav Most jönne a kábelcsere?  help Elég rossz érzés kitámasztott ablakkal furikázni  laugh
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.